×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

No amata atbrīvots Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Pīpkalējs (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Šorīt Līgatnes domes ārkārtas sēdē tika nolemts no amata atbrīvot līdzšinējo pašvaldības priekšsēdētāju Guntaru Pīpkalēju (“Līgatnei”), aģentūrai LETA atklāj Līgatnes novada pašvaldības izpilddirektors Egils Kurpnieks (“Mēs Līgatnei”).

Iesniegumu par neuzticību Guntaram Pīpkalējam parakstīja četri “Vienotības” deputāti – Ainārs Šteins, Pēteris Lideris, Gunita Liepiņa, Rihards Vidzitskis – un deputāte no vēlētāju apvienības “Mēs Līgatnei” Baiba Pelse.

Likuma “Par pašvaldībām” 65.pants nosaka, ka pašvaldības domes priekšsēdētāju var atbrīvot no amata, ja to pieprasa vismaz viena trešdaļa deputātu, savukārt priekšsēdētājs ir atbrīvots no amata, ja par to nobalso vairāk nekā puse no ievēlēto deputātu kopskaita. Līgatnes domē ir deviņi deputāti. Līdz ar to piecu deputātu balsis bija pietiekamas, lai atbrīvotu no priekšsēdētaja amata Guntaru Pīpkalēju.

Deputātei no “Mēs Līgatnei” Baibai Pelsei piederēja izšķirošā balss. Viņa savu izvēli pamato ar nepatiku pret Pīpkalēja “autoritāro” vadības stilu: “Viņš nav rēķinājies ar citiem deputātiem, nav respektējis viņu viedokli un centies visu darīt pats.” Pelse stāsta, ka ar “Vienotības” deputātiem ir iecere koalīcijā iesaistīt visus deviņus domes deputātus. Viņa uzskata, ka tik mazā pašvaldībā kā Līgatnes novads nav vietas opozīcijai.

Līgatnes novada domes ārkārtas sēde par jauna priekšsēdētāja iecelšanu paredzēta šodien plkst.14.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. URRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAA!!

    Dienas labākā ziņa!

Draugiem Facebook Twitter Google+