×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. februāris, 2015
Drukāt

Raivis Dzintars: Kāpēc mēģina “pārmācīt” Saeimas priekšsēdētāju? (96)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece

Vairāki politiķi un mediji aktīvi ķērušies pie Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces kritizēšanas par uzdrošināšanos paust, ka Rietumiem būtu jāpiegādā Ukrainai ieroči aizsardzībai. Tā esot riskēšana ar Latvijas drošību un otrajai valsts amatpersonai nepieņemama brīvdomība, kas nav saskaņota ar Ārlietu ministrijas pozīciju. Laikraksta “NRA” redaktore Anita Daukšte sociālajā tīklā “Facebook” pat uzdod visai tiešu jautājumu: “Kāpēc no Ārlietu ministrijas informatīvās aprūpes ir pamukusi Saeimas priekšsēdētāja?”

Protams, būtu labi, ja visām augstajām valsts amatpersonām būtu identiska pozīcija par starptautiskiem drošības jautājumiem. Bet ko darīt, ja līdz šim valdošais viedoklis ir bijis Latvijas interesēm neatbilstošs? Kā vajadzētu uzvesties Saeimas priekšsēdētājam? Izlikties neredzam vienkāršu patiesību tikai tāpēc, ka to dara citi?

Saeimas priekšsēdētāja nav Ārlietu ministrijas ierēdne, kam nebūtu tiesību skaļi pateikt acīm redzamo. Eiropā siro agresors, kuru apturēt var tikai ar spēku, nevis diplomātiskiem lūgumiem. Agresora motīvi nav ekonomiski, bet impēriski: tas ņem tik daudz, cik ir spēka paņemt. Agresoru nevar nopirkt, kur nu vēl diplomātiski pierunāt pārtraukt agresiju.

Rietumu lielvalstu rīcība lielā mērā balansē starp reāli nepieciešamo rīcību kontinenta ilgtermiņa drošībai un pašu īslaicīgām, ekonomiskām interesēm. Viņi var atļauties lielāko nozīmi pievērst otrajam motīvam, mums – Krievijas robežvalstīm – savā pozīcijā jābūt aktīvākiem, ko labi apzinās Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite. Mums jārunā skaidrāka valoda.

Jo mazāka ir Ukrainas spēja pretoties, jo vieglāk Krievijai ir īstenot savus plānus bez zaudējumiem. Vienīgais arguments, kas var atturēt Krieviju, ir pārāk augsta agresīvās rīcības cena. To skaļi atļāvusies norādīt Saeimas priekšsēdētāja un par to tagad tiek publiski šaustīta.

Kāpēc? Vai nu kāds šādi cer Ināru Mūrnieci “pārmācīt”, kas, zinot politiķes principialitāti, būtu vienkārši naivi, vai arī tiek zīmēts pamatojums iespējai, par ko publiski nesen izteicās kāds nepaklausīgs “Vienotības” biedrs Jānis Egliņš, – valdībai bez Nacionālās apvienības. Tad diplomātija Krievijas virzienā kļūtu pavisam vienkārša.

Pievienot komentāru

Komentāri (96)

 1. Visu cieņu Mūrnieces kundzei, bet korumpētiem žurnālistiem tāpat kā korumpētiem politiķiem un ierēdņiem ir jāsēž aiz restēm. Ceru ka tas tikai laika jautājums.

 2. Briesmas ir nevis no austrumiem , bet tas ka otro valsts valodu nu var uzspiest angļu un te nav neviena aizsarg mehānisma … Tad latviešu valoda būs otrās škiras valoda un tiks likvidēta kā anglu kolonijā !

 3. Paldies Inārai Mūrniecei par taisnību ! Tā aizstāv latviešu tautas intereses ! Krievu slepkavām nav vietas Latvijā un visā pasaulē !

 4. Jā,LA ir pārvērtusies uz nepazīšanu,tautas intereses tai kļūst svešas un atklātība arī.Mūrniece nevāvuļo un tiešām runā skaidru valodu,bet Bērzinš gan vāvuļo.

 5. Atbaidošs latvieša portrets komentāros. Izskatās, ka latviešiem vairs pat mugurkaula nav. laizīs pazoles visiem, kas uzbrēks un paprasīs naudu. savu tautu turpinās ģērēt. par ko pārvēršas LA.

  • Latviešiem ir mugurkauls – un tāpēc latvieši pieprasa krievu okupantu aizvākšanos gan no anektētās Krimas, gan Austrumukrainas!

 6. Atbilde:
  Tapec, ka komunistiem – putinistiem, kas okupejusi Saeimu, tas nepatik, tie VISAS lietas strada Krievijas un krievu laba, gan bez kel kada pamata uzturot krievu kolonistu valodu, gan slepjot cekas maisus, gan sabotejot aizsardzibu un graujot ekonomiku.
  Vardos patrioti, darbos maskavaa, vardos par aizsardzibu, darbos – Zemessardze joprojam atbrunota un degradeta.
  Jabrinas par tiem vientiesiem, kuri tadus ievelot, pasi piedalas sis valsts likvidacija un pasi raud, cik slikti.
  Ne velti ir teiciens, ka mulkiba un nodeviba viena no otras talu nestav.

 7. Par Mūrnieci nav kauns. Kauns gan ir par pirmo personu, kas nule kā izpļurkstējās, ka sieviešu tiesās un prokuratūrās par daudz. “Cik tur stādīti tie vīrieši?”- nu riebjas klausīties. Zēns nevarēja un nevarēja izlemt, vai paklausīt Putina ielūgumam apmeklēt Maskaviju 9. maijā. Par ko te vispār vēl komentēt?

 8. Вопрос к латышской аудитории. У каждого нормального государства есть свои национальные интересы, это аксиома. Такие интересы есть у Америки, и есть у России. А может ли кто-нибудь из ярых партиотов, сформулировать национальные интересы Латвии, хотя бы в нескольких предложениях? Или таких интересов нет вовсе?

  • Beidz spiest sesku !!!!

  • Latvijas valsts nacionālās intereses ir nodrošināt tādus apstāļus, lai latviešu nācija turpinātu pastāvēt arī pēc 100 gadiem un, lai šī nācija spētu attīstīties, nodrošināt valsts teritorijā pietiekami augstu dzīves līmeni gan ekonomiski, gan garīgi. Diemžēl visus 25 gadus politiķi no šīm nacionāljām interesēm ir virzījušies prom paši savu privāto interešu vārdā. Nav cita jēdzīga mērķa, kāpēc šai valstij būtu jāpastāv.

   • Ок! А теперь скажите, разве для достижения этой вашей цели обязательно надо испортить отношения со всей русскоязычной общиной страны, и делать из нас не друзей союзников, а врагов? Разве это в интересах Латвии портить отношения с Россией, которая была, есть и всегда будет и соседом и крупным экономическим партнёром?

    • Es gan Jums piekrītu.

    • Nekad neesmu sapratis, kāpēc tādi kā Jūs uzskata, ka latvieši grib naidoties ar krievu kopienu. No kurienes tas? Vai tad visas šķeltnieciskās darbības nenāk tieši no aktīvās krievvalodīgās kopienas (valodu referendums, cīņa pret skolām valsts valodā, nesaprašanās par 16. martu utt)? Tieši šīs aktivitātes paralizē valsts nacionālo interešu realizāciju :). Man liktos normāli, ja šai nacionālajā valstī latviešu ģimenēm par bērnu dzimšanu maksātu 2 reizes lielākus pabalstus kā citiem, un krievi par to priecātos 🙂

     • Не понимаете или не хотите понять? Это две большие разницы. Для большего понимания почитайте хотя бы комментарии на этом портале. Да хотя бы только к этой статье.
      С вашей точки зрения, это мы и виноваты же. Запрещают наш язык, заставляют верить в свою интерпритацию иссторических событий, твердят о какой то лояльности, хотят нас ассимилировать, а мы сопротивляемся и такого «счастья» не хотим. Это как?!
      Конечно я тоже за увеличение рождаемости, но от этой вашей мечты очень уж пахнет расизмом. Так можно договориться и о принудительно-добровольной стерилизации русских женщин и чтобы мы от этого только радовались. Бред!

     • Es visu saprotu, bet mēs te runājam par nacionālas valsts ideju. Jums taču ir sava valsts – Krievija, kas cīnās par “krievu pasauli”, krievu valodu un kultūru utt. Kāpēc jums tik ļoti gribas par to cīnīties vēl arī Latvijā – latviešu nacionālajā valstī??? Brauciet prom – ne par ko nebūs jācīnās, viss, par ko cīnāties, tur jau būs. Bet – kur lai latvieši vēl citur cīnās par savu valodu un kultūru, un pastāvēšanu?

     • Вот, вот. Именно в этом вашем утверждении и кроется самая большая идеологическая, даже мировозренческая ошибка. Привнесённое тримдой желание построить независимое национальное государство, вполне объяснимое и понятное, в конечном то итоге стало реализовываться с помощью ваших политиков в строительство Латвии для латышей. А это уже объективно противоречит тому факту, что Латвия в своей исстории никогда (!!!) не была мононациональным государством, а уж город Рига тем более! Культуры всех народов, населявших эту страну, взаимно связаны и тесно переплетены, вот только вспоминать об этом сегодня не хотят.
      Вот вы предлагаете мне уехать. А между тем мои дети и внуки – потомственные граждане этой страны и это их родина! А вы предлагаете мне отнять у них Родину, только для того, чтобы вам было хорошо. Разве так можно?!

     • Jā, Latvijas valstī un Rīgā vienmēr ir bijusi vieta nacionālajām minoritātēm, bet – līdz okupācijai un pēc tam – Latvijas valsts atjaunošanai, neviena minoritāte nav atļāvusies apšaubīt valsts valodas satusu latviešu valodai vai pieprasīt sev kaut kādas privilēģijas. Ir jāsaprot, ka to minoritāšu pārstāvji, kas bija Latvijas pilsoņi pirms kara, ir pavisam cita veida cilvēki kā pēckara iebaucēji un to atvases, kuru lielākai daļai ar mātes pienu ir iezīsta impērisikā PSRS domāšana.
      “Nevis tiesības, bet gan Latvijas pamatiedzīvotāju cilvēciskā attieksme ir pamats tam, ka visi krievi, kas vēlējušies, ieguvuši pilsonību naturalizējoties un krievi var mierīgi šeit dzīvot. Nav pamata runāt, ka pret viņiem tiktu pārkāptas kādas cilvēktiesības vai starptautiski likumi. Latviešu tautas iecietība, manuprāt, ir bezprecedenta gadījums, un latvieši ir pacietuši to ievainojumu, kas nāca ar okupāciju. Bet apvainojumus nevar paciest. Diemžēl latvieši nesaņem attieksmi “paldies par labvēlību”, tās vietā nāk apvainojumi. Ievainojums sadzīs, bet apvainojums, kas turpinās, nedzīs. Un tas ir galvenais šķērslis starp latviešiem un tiem krieviem, kas iebraukuši okupācijas laikā”

     • Уважаемый, вы выражаетесь несколько уничижительно. Вот это ваше «всегда было место национальным меньшинствам» выглядит как то слегка высокомерно что ли. Мы вам не собачки какие то со своим «особым местом», а такие же люди как и вы. Осмелюсь вам напомнить, что двинскую крепость заложил царь Иван Грозный, а в Кокнесе правил русский князь, и ещё содержание надписи над воротами в Ригу и когда вас туда стали пускать жить. Так что русский язык и русские люди здесь были всегда и нам не надо «осмеливаться оспаривать» статус латышского языка, да и привилегий мы не требуем. Мы просто хотим уважения, и к себе и к своему языку, так же как и вы, только и всего.
      Уж 25 лет ваши политики с увлечением строят национальное государство, по образцу и подобию национальных государств 18 века. Ну типа одна нация – одно государство, ну или один фюрер – один рейх. Но мир давно уже стал другим, вокруг 21 век, глобализация, отмена границ, смешение народов и стран. А вы идёте в тупик, да ещё нас за собой тащите.
      Все ваши «раны» находятся в голове, там же, где и самые главные преграды в нашем взаимопонимании.

     • Ne Jums spriest par mūsu rētām. Mani tuvinieki visi tika izsūtīti uz Sibīriju, ieskaitot mazos bērnus un vecos cilvēkus. Vairāki tur arī nomira. Daži – nošauti Stūra mājā. Manā dzimtā šīs rētas nekad neaizdzīs – ne galvā, ne sirdī.
      Smieklīgi, ka pieminat šeit caru Ivanu. Tad tikpat labi šobrīd grieķi kaimiņvalstīm varētu atgādināt savu ievērojamo lomu to teritorijās 2000 gadus atpakaļ. Galu galā 20 g.s. sākumā krievijas impērija, tāpat kā citas, bruka. Krievija 1918.gadā atzina nacionālās valstis, kas šīs brukšanas rezultātā izveidojās. Varbūt tad pieņemam šo par atskaites punktu?
      Un – vēl aizvien nevaru saprast, kā šobrīd Latvijā izpaužas necieņa pret krievu vai citu minoritāšu valodu un kultūru? Un, galu galā, ja runājat par globalizāciju un 21 gadsmitu, tad iesakiet Putinam, ka viņa impēriskās pretenzijas 21 gadsmitā ir vienkārši arhaiskas.

     • Может быть и не мне судить, может быть. Я надеюсь, вы не считаете меня лично или всех русских людей вообще, виноватым / виноватыми в несчастьях вашей семьи. Моя семья тоже пострадала в то время. А у каждого преступления был конкретный исполнитель, тот, кто писал доносы, и тот, кто нажимал на спусковой крючок. Понимаю вас и сочувствую.
      Упоминание царя и того времени сделано не для того, чтобы рассмешить вас, а в доказательство того факта, что земля эта для русского народа совсем не чужая, как и для вас. Кстати, весьма симптоматично упоминание вами греков и их многовековой исстории. Представители греческого царского дома – первые в списке претендентов на российский престол, если что.
      Всё-таки дедушку Ленина вы признаёте. Будем считать это отправным пунктом. Неуважительное отношение к языку и культуре проявляют отдельные люди, а тиражировать такие факты, значит сознательно оскорблять всех тех нормальных людей, кто этого не делает. Да и ещё. Я живу в Латвии и к Путину как то не вхож.
      P.S. обратите внимание как интересно проходит наша дискуссия, каждый из нас говорит на своём языке, при этом мы друг друга понимаем, да ещё умудряемся воздерживаться от взаимных оскорблений.

    • Krievija ir kaimiņš,bet nav nekāds ekonomiskais partneris.Nesamaksāt par aisūtīto pro-
     dukciju un citādi piečakarēt biznesa partnerus viņiem svēta lieta.Un taisnību nedabūsi.

 9. Visu cieņu Jums, Mūrnieces kundze! Stāviet droši par mūsu Latvijas brīvību, neatkarību un nacionālo pašcieņu. Latviešu tauta Jūs atbalstīs.

 10. tik izturēta un solīda spīkere ir mums pirmo reizi. solvita pret viņu ir kā ….. (neteikšu kas) . Bet Anitai Daukstei ir jāglauda pa spalvai hūte citādi avīze pa īstam kļūs NRA nevis Atkarīgā.

 11. Ar nožēlu jāsecina ka NRA turpina ieturēt nodevīgo prokrievisko kursu. Mūrniece ir otrā valsts amatpersona un citiem atļauja izteikties ir jāsaskaņo ar viņu. Pat arlietu ministrijai. Bet tāda Daukšte lai paklusē jo citādi nesadzirdēs Lemberga teikto vai arī pagaida rindā, kur var paskatīties no malas.

  • LAvīze noslēgusi līgumu ar nacpajoļiem par savas bijušās žurnālistes reklamēšanu?Dzintars arī raujas nosvīdis.Kad LA reģistrēsies, kā Nacionālās apvienības sienas avīze?

 12. Для начала прочитал статью Байбы Лулле в НРА. Весьма знаете ли толковая статья, и без оскорблений спикера. И вопрос главный в статье поставлен очень даже правильно: различает ли госпожа спикер государственные интересы, интересы страны и интересы своей партии?! И получается, что спикер парламента интересы своей партии ставит выше государственных! Очень, очень хочется разжечь полномаштабную войну в европе. Я понимаю, что и ей и её партайгеноссе чёрный мундир с белой рубашкой очень даже к лицу, но зачем же для этого людей то убивать. Вот у себя дома, когда вас никто не видит, ходите хоть в мундирах хоть голые совсем, кому какое дело. Но на людях, фи, это же дурной тон.

  • Mani senči krievi bija 18.novembra Latvijas pilsoņi. Es latviešiem neuzspiežu okupantu valodu un, cienot latviešus, rakstu latviski.

   • Вот на мнение таких патриотов как ты, мне точно плевать с большой колокольни. Я себя окупантом не считаю и называть себя так не позволю никому. И других людей, независимо от их национальности, я уважаю или не уважаю, за их дела и поступки, и только так. А язык здесь ни причём. Вспомните, что это государство основали не только латыши, но и русские, немцы, евреи, латгальцы, поляки.

    • Latgales vecticībnieks Atbildēt

     Beidz cierst, okupant i glupīs separatist! Latgalīši nav tauteiba! A tu cīnej tūs krīvejis krīvus, kuri 1940.godā puorkuope 1920.godā nūslāgtū mīra leigumu storp Latveju i krīveju?

     • Дедуля! Вот был бы жив мой тесть покойный Язеп, он бы хрыщу старому всё разъяснил, и по латгальски, и по польски, и по немецки. Изыди старый!

  • Ja kāds publiskā vietā izturas klaji perversi(Krievija),publikai jāizliekas to neredzam?Kurināt karu…domā,ka ja Latvija noklusēs savu pozīciju,kara gadījumā Krievija Igauniju un Lietuvu noslaucīs,bet Latviju pažēlos-naiva cerība.

   • Блин вы всеръёз думаете, что если усердно и со старанием лизать задницу америке, выполнять их указания и пожелания, то есть защищать их интересы, то когда-нибудь, в час Х они придут, прилетят, приплывут, приползут и защитят???! Наивняк! Да ради своих интересов они пожертвуют вами на раз и два. И гудбай Латвия….

  • Beidz ..!!!

 13. 1. Atbalstu Mūrnieci.
  2. Atbalstu ideju, ka Ukrainas armija tiek apbruņota ar moderniem ieročiem un ceru, ka ukraiņi šos ieročus maksimāli ātri arī saņems.
  3. Krievijas atbalstītos okupantus, teroristus un masu slepkavu putinu ir jāiznīcina.

 14. Viens asv vergs aizstav otro asv verdzeni kura neskatoties ne uz ko .. asv un teix visi ko paveles Vasingtona.Sen jau zinams ja Baltija patriotu nav-ir vieni asv vergi un okupanti.

  • Man gan tā klasifikācija rādās savādāka:
   Baltijā dzīvo daudz patriotu, bet daudz arī okupantu un kolaboracionistu. Pie kā pieskaitāt sevi?

 15. kas tad viņu ļečī?

 16. No visas sirds atbalstu Mūrnieci! vis maz vienai pietika drosme

  • Uz to jau arī Mūrniece cerēja, ka populistiskie saukļi iekritīs auglīgā zemē , proti, lumpenīši, kas absolūti neorientējas politiskajās norisēs, cildinās spīkeres drosmi, neapjēdzot, ka viņa taču nepārstāv tikai NA vai sevi , bet gan Latvijas valsti.

   • MANU Latvijas valsti Mūrniece aizstāv cienīgi, bet lumpenītis esat Jūs, kam desa vēderā ir dārgāka par godu un pašcieņu :). Šādi kā Jūs masviedā saradušies pēc 1940. gada.

 17. Līdz šim it kā uztraucamies par melu informācijas plūsmu no Krievijas. Neredzam, vai negribam redzēt, ar ko nodarbojas dezinformātori tepat Latvijā.
  Kam kalpo NRA ar saviem pastāvīgajiem uzbrukumiem NA, kuri šodien varbūt ir vienīgie, kam rūp Latvijas liktenis. Atliek pakratīt līko pirkstu no Ventspils, pat prezidents gatavs nosodīt cenšanos palielināt armijas sastāvu, nupat jau izteicies, ka arī zemessardzi nav nepieciešams būtiski skaitliski palielināt. NRA vadībai šķiet, ka Latvijai tāpat kā Ukrainai padevībā neaizsargātai jāsagaida zaļo cilvēciņu ierašanās.
  NRA jau sen savā žurnālistikā pārkāpusi jebkuras pieklājības robežas, bet vai tagad nav laiks atbildēt par atļaušanos saeimas priekšsēdētāju savās slejās nepamatoti nosaukt par “dullo Mūrnieci”? Ir taču arī kaut kādas morāles, ja ne tiesiskas normas.

  • Jusu Na ir asv agenti un .. kas pardod un vel pardos Lv saimnieka del pec pirmas asv vai ES paveles un pat aci nepamirkskinot.

   • Vispirms iemācies kārtīgi latviešu valodu un tad ver muti.

   • Vai Putinlandieši būtu labāki pircēji,jo nemēdz turēt vārdu un daudz melo.Mēģinādami pārdoties viņiem ,varam palikt bez nekā un vēl klausīties apgalvojumus,ka paši esam tā gribējuši.Labāk tomēr darījumus veidot ar uzticamākiem partneriem.

 18. Tikai tā turēt ,cienītā Mūrnieces kundze ! Manās acīs Jūs esat kā labākais paraugs kādai jābūt latviešu sievietei !Un neņemiet galvā tos siekalainos krievnacistu rējējus . Visi latvieši Jūs atbalsta pilnībā . Esiet stipra savā grūtajā un atbildīgajā darbā Latvijas labā !

 19. Prognozējot šodienas iznākumu, Latvijas promaskaviskie politiķi, jau centās savlaicīgi dot signālu Putinam, ka grupējums pielūdz un godina Putinu. Kā pirmo var pieminēt saeimā organizēto spiedienu par TUA likmes samazināšanu, jo domā vairāk iepludināt no Krievijas krievus, ne jau tos godīgos un taisnos krievu, bet tos kuri ir uzpērkāmi un pārdodami. TAs ir nodoms pabeigt PSRS laika politikas reālizēšanu par latviešu izspiešanu, apspiešanu vai rusificēšanu LAtvijā. Šoreiz to aktīvi dara mūsu pašu bāleliņi, kam ir saistība ar aizņemtiem banku kredītiem, un nesamērīgo daudzīvokļu celtniecību LAtvijā. VAi kāds ir uzdevis jautājumu, kam ir domāti milzum daudzie dzīvokļi, kas šodien jau stāv tukši neapdzīvoti, kad iedzīvotāju skaits krasi samazinās. Vai nu aizbrauc dzīvot uz ārzemēm, vai nomirst. VAldība un politiskās partijas atbildiet, kam ir domāti tie daudzie dzīvokļi? Ļoti uzskatāmi šoreiz ir nodemonstrējuši ZZS+SC+Sudrabotā. Šeit iet runa par prezidenta atklātu balsošanu, kur sabiedrībai vajadzētu zināt tos varoņu deputātus, kas joprojām atbalsta pie varas bijušos
  komunistus. Un pēdējais ir liela vēlme par prezidentu vēlēt tautai. Pēc pēdējām ziņam tautas lielākais vairums par prezidentu grib redzēt Lembergu un Ušakovu. Tas nekas ka viņi ir iesaistīti netīros darījumos, ka izskatās no malas, bet viņi labestīgi, skaisti, prot labi runāt un solīt. Tikai paliek jautajums uz kā rēķina viss tas tiek darīts? Tikai uz tautas, tas ir valsts rēķina. To cilvēki vajadzētu saprast.

 20. CIENĪJAMĀ MŪRNIECE, GODĀTAIS DZINTAR, TĀ TURPINĀT UN NE SOLI ATPAKAĻ. ,,SUŅI REJ,BET KARAVĀNA IET UZ PRIEKŠU,,

 21. Ādolfs Hitlers atkal siro pa tuvo aizrobežu. Atvainojiet, gribēju teikt, ka mūsdienu agresorvalsts Krievijas prezidenta Vladimira Putina karaspēks un viņa družiņniki jau paspēja okupēt Ukrainai piederošo Krimu, tagad turpina agresiju Ukrainas austrumos. Viss norit pēc 1939.-1940. gadu notīm- varenās ” civilizētās” valstis nodod Ukrainu iznicināšanai savam “draugam” agresoram Putinam.

 22. Pilnīgi atbalstu Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces rīcību.

 23. PALDIES PAR RAKSTU!!! Ļoti labi pateicis komentētājs, ka pirmā valsts amatpersona nav spējīga pieņemt momentālus lēmumus (Gribauskaite TŪLĪT deva skaidru atbildi uz svinībām 9.maijā nebraukt!), tāpat Igaunijas prezidents Ilvess!!! Āboltiņas kundze TIEŠĀM tikai priecājas par ES prezidēšanu, kaut gan atceramies viņas gājienus TŪLĪT pēc ievēlēšanas 11. Saeimā, kad Zatlera kungs runāja pat tankiem…Viņa bija līdzās un NEIEBILDA…SC palicis ar iepriekšējo domu, Sudrabas kundzi NEVIENS nepārmācīs…( piedodiet, bet manā pirmajā darba vietā bija vecmeitu kolektīvs un te jautājumu vairs nav!!! KAS viņām galvā, to VAIRS NEGROZĪT ne ar kādiem līdzekļiem!!! MURGS!!!). Daukštes kundze, Saeimas priekšsēdētājai PAŠAI ir galva uz pleciem! Šī galva ir domātspējīga!?

 24. Mūsu valsts ir parlamentāra republika. Tātad parlaments vada valsti nevis Ministru kabinets. Un nekādā veidā ne ārlietu ministrija.

 25. Krievu pasaules propogandētaju skaitā ir uzkrītoši daudz it kā bijušie komunisti un KGB darboņi.Tas liecina par komunistu pasaules iekarošanas ideju sakritību ar krievu pasaules idejām.Šo ideju pamatā ir Krimas pievienošana un asinsizliešana Ukrainā.Tā ka vairāku Latvijas partiju pamatsastāvā ir komunistisko ideju it kā bijušie atbalstītaji,tad var domat arī par šo atbalstitāju ideoloģisko saiti ar krievu pasaules ideologiem.Līdz ar to ir saprotama šo ļaužu nepatiku pret tiem,kuri izprot krievu pasaules bīstamību un draudus latviešu nacijai,kurai jau ir nodarīts potenciāli neatgriezenisks kaitējums.

  • Tās komunisma idejas jau nebūt nesakrīt ar lielkrievu murgiem, bet gan tās izmanto lai pārtaisītā veidā piesegtu acīm redzamās lielkrievu šovinisma idejas. Caur internacionāli un citām starptautiskām kustībām tās nevainīgi pasviež rietumu komunistiem ar solīdu rubļu paciņu apstiprinājumam un tie uzķeras. Bet mūsu valsts izbijušie komunisti ir ar aklumu sisti un vēl arvien pielūdz Maskavas iebalzamēto. Tikai paklusām.

 26. Lietuvas prezidentes pēdās dodas arī Latvijas pārstāvis. Ilgi gaidītais solis tomēr sagaidīts. Beidzot! Paldies, Mūrnieces kundze!

 27. L’uk cik raiba m’usu politisk’a seja. Vai te sabiedr’ibai – ‘zurn’alistu un mediju person’a – kaut kas nav sak’ams?

 28. Veidemani par pārdošanos jau dievs sodija, gan jau pienāks arī Daukštes laiks.

  • par ko sodīja? Elitas kundze vienmēr bijusi nacionāliste, viņa nemainās. palasiet, ko viņa saka par Ukrainu, par vsiiem tiem, kuri tie”sam pārdodas kremlim??? kā jums mēle vispār pagriežas kaut ko tādu pateikt – Dievs jau sodījis?

 29. Pēc neseniem balsojumiem saiemā var droši teikt, ka zaļo cilvēciņu atbalstītāji un sagaidītaji būs ZZS+SC+ sudrabotā. Cilvēki iegaumējiem šo trijotni.

  • Aizmirsāt Bērziņu – ar jautājumu – ko Bērziņš vairāk balsta Ukrainu vai Putinu? Par Ukrainu neko nēēsmu dzirdējis, bet par Putinu gan – tik spiesti teicās nebraukt uz 9, maiju, bet vajadzētu vai ātrāk vai vēlāk…

 30. Nav normāli, ja par ārpolitiku augstākajām valsts amatpersonām ir atšķirīgi viedokļi.Mūrniece nav ierindas deputāte, viņa nevar atļauties tādus izlēcienus!
  Mūrnice kā jau bijusī žurnāliste labi pārvalda populisma tehniku.

 31. Atbalsts Mūrniecei! Atbildēt

  Novēlu Inārai Mūrniecei neatdot mugurkaulu, kā to par rubļiem un dolāriem ir izdarījuši daudzi politiķi. Nepievērsiet uzmanību ventspils kvaukšķēšanai. Kvaukšķ tie, kuri sava dzīvē ir iemācījušies atpazīt tikai naudas zīmes.

 32. Mūrniece īpaši cenšas ar savu muti braukt visos virzienos bez jēgas un satura. Laidara vārti. Kā vaļā ver, tā glupības. Nu kur tādas rodas.

 33. kaadi aggressori siro ,vispirms ir piraadijumi un tad seko spriedums. Var izraadiities ,ka iisto agresoru Muurniece aizstaav ,bet politiku piekopj ,ka Amerika tapeec ,ka tai ir izdeviigi ,ka Krievi vainiigi ,bet kada starpiiba ,ja taa nav taisniiba galvenais ,ka visi taapat ir atkariigi no Amerikas, Bet fishka ir tajaa ,ka vieniigi Krievija var Ameriku pielikt pie vietas. Un Amerika to labi zin ,taapeec jau kuuda MUUSU fanatikji Murnieci.

  • kurš to varēja iedomāties,ka Ukrainas ogļrači ar saimniecības preču veikalos sapirktiem ieročiem jau otro gadu var karot pret ASV armiju?Taisni neticami,noticēt tam var vienīgi tie,kuri neparko negrib ticēt,ka baltais tētiņš Voloģa ir bezkaunīgs melis un slepkava.

   • Ja ja Tikai Krievija vienmeer ar mums bija draugos pat pirmaa atzina Latvijas neatkariibu, tikkai muusu poliotikji celjaa uz ES un NATO saaka dancot peec Amerikas stabules un sasapnjojushies par miljonaariem kuri tagad kljuus vieni no pirmajiem Latvijaa, parakstiija papiirus par dzilju atkariibu un neizmerojamiem paraadiem.
    Ja jau saprotam savu nolaadeeto atkariibu ,tad vizsmaz taas demokraatijas vaardaa ,ko Amerika sludina prasiet tiesiskus pieraadijumus Amerikai par to ,ka taa bez vainas pieraadijuma vaino Krieviju shajaas Ukrainas shausmaas
    Turpreti Krievija var pieraadiit Amerikas vainu teroristu sagatavoshanaa un Parashenko lidzdaliibu apveersuma programmas izstraadee. Politikji esiet kaut par matu demokratiski ,to juus esat aizmirsushi tikkai taapeec ,ka nedomaajat ar savu galvu un uzvedaties taa pat ,kaa amerika telojat dziljus demokrratus ,bet kaut vienaa darbiibaa ,to reaali paraadiet .

    • tikai tagad ,lūdzu,pamato man Krievijas piedalīšanos un noteikumu diktēšanu tajās miera sarunās.Ja jau Krievija tur ” ņe pri čom” ,ko tad Putins meklē Minskā un tagad vēl diktē ko darīt Ukrainas armijai-padoties vai nepadoties tiem no Krievijas neatkarīgajiem ” opolčenciem”,kuri nez kāpēc karo ar jaunāko Krievijas kara tehniku,kuru varot nopirkt Ukrainas veikalos.

    • Kārtējais murgojums Jurs komentāros

  • Tieši ar šādu domāšanu kā tev , Kristai un jums līdziģiem ,mēs esam tur kur esam.Runājam krieviski ,izpārdodam uzturēšanās atļaujas u.t.t. Ļoti,ļoti skumji,ja cilvēki tā pazemojas svešiem iekarotājiem.

   • Kāds naivums un tuvredzība – amerikosi arīir agresori un iekarotāji – Irāka,Lībija, Zamerikas un Damerikas pamatnāciju iznīcināšana. Un par valodu – jau no pirmās klases jāmācās rejoši tekoši runāt angliski. Nekāda šarma.

    • un tas tevis uzskaitītais piešķir automātiski tādas pašas tiesības Krievijai attiecībā uz savām kaimiņvalstīm?Kur tas ir rakstīts?

 34. Ko nu gvelz visss ir sacies daudz agrak ,kad vel paklausigi cilajat rocinas balsojumos, tagad ,kas notiek ir sekas,

 35. Pilnīgi piekrītu rakstā paustajam. Mūsu pirmā persona vispār nav spējīgs pieņemt un paust kādu viedokli, trešā persona arī neko nesaka, tikai priecājas par ES prezidēšanu. Tad ir vismaz viena drosmīga amatpersona mūsu valstī. Un arī Ārlietu ministrija ( Rinkevičs) ir skaidri paudis savu nostāju- nosodījumu krievijas intervencei Ukrainā.

  • Ideāla situācija: es nosodu, tu nosodi, viņš/viņa nosoda, mēs nosodm, jūs nosodat, viņi/viņas nosoda. Un agresors, sirdsapziņas mocīts, nokaunas. Ak, svētā naivitāte! – agresors saprot tikai pretspēka argumentus. Un, ja Ukraina nesaņems reālu palīdzību, Zilupe “mazajiem zaļajiem” nebūs šķērslis. Tas pats attiecībā uz Igaunijas un Lietuvas robežām. Tātad izvēle vienkārša – vai nu, vai.

   • И снова свейки! Вы всерьёз думаете, что если в костёр войны подбрасывать всё новые и новые поленья, то он затихнет? А может как раз наоборот, разгорится такой пожар, который сметёт всё вокруг, и Латвию тоже. Все те, кто призывает к поставкам оружия, они то как раз надеются отсидется в стороне от войны. Но развязанная ими война пройдётся молохом именно по нам! Но вы может быть надеетесь на свою волшебную палочку? Помнится мне, у вашего персонажа такая была.
    А речка Зилупе не преграда, и никогда такой не была.

    • Atvainojiet, es ar tituškām nemēdzu diskutēt. Lai gan… viena pozitīva iezīme Jūsu virtuālajā tēlā nav noliedzama: esat atskārtis, ka saziņā ar nepazīstamu personu jālieto vārdiņš “Jūs”. Apsveicu! Un tikai šī iemesla dēļ iesaku atcerēties, kuras valsts pārtikas veikalos iedzīvotāji var iegādāties “gradus”, kuras valsts “mazie, zaļie”, tankos sēdošie, kā savu aizsargvalni pa priekšu virzīja nekombatantus (to jau puķins iepriekš tika nosapņojis), neaizmirstiet arī Girkina publiskās atklāsmes utt. Lūk, Jums ugunskura kūrēji.

     • Ну надо же, сколько призрения. Не хотите дискутировать, не дискутируйте, вас же никто не заставляет. Надеялся, что вы окажетесь умнее, очевидно зря. Всё это там же и делалось и на складах хранилось. И танки и самолёты, и даже ракеты. Видимо волшебной палочки у вас всё таки нет.

 36. Pārmācītāji ir bijušie komunisti un čekisti, krievijas aģenti un uzpirkti nodevēji. Kā izrādās, tad ministrijās, NRA redakcijā, pašvaldībās ir ļoti daudz latviski runājošu un krievijai draudzīgu “zaļo cilvēciņu”. Bet tas ir normāli, jo 1991.gadā nenotika lustrācija un nenotika deboļsevizācija. Vecie komunistiskie vēži tikai nomainīja kulīti un saglabāja varu.

Draugiem Facebook Twitter Google+