×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. novembris, 2015
Drukāt

No Ēģiptes masveidā evakuēs britu tūristus

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Bažās, ka Krievijas lidmašīnas aviokatastrofa Sīnāja pussalā notikusi spridzekļa dēļ, Britānija trešdien pieņēma lēmumu uz nenoteiktu laiku atcelt visus lidojumus no un uz Ēģiptes Sarkanās jūras kūrortu Šarm eš Šeihu. Britānijas aviokompānijas un lielākās tūrisma firmas tuvākajā laikā plāno veikt masveida britu tūristu evakuāciju no Ēģiptes, vēsta aģentūra “Bloomberg”.

“Pastāv ievērojama iespējamība, ka katastrofu izraisīja spridzeklis lidmašīnā,” pēc valdības ārkārtas komitejas „Cobra” sanāksmes, kas tika sasaukta, lai pārrunātu traģisko incidentu Ēģiptē, sacīja Britānijas ārlietu ministrs Filips Hamonds. Intervijā televīzijas kanālam “Sky News” viņš pastāstīja, ka ārkārtas pasākumi būs spēkā vismaz desmit dienas:”Mūsu pilsoņu drošībai un aizsardzībai ir jābūt pirmajā vietā.” Britānijas premjers Deivids Kemerons uzsvēra, ka briti vispirms grib pārliecināties, vai Šarm eš Šeihas lidostā tiek ievēroti visi drošības pasākumi.

Britu tūristi ar sapratni izturas pret reisu atcelšanu, norādot, ka drošība ir pirmajā vietā un saulainais Ēģiptes kūrorts nav sliktākā vieta, kur pavadīt laiku, vēsta britu izdevums “Independent”. Tūrisma firmas līdz 12. novembrim atcēlušas arī visus rezervētos ceļojumus uz Ēģipti. Tūristi, kuru ceļojumi tika atcelti, saņems kompensāciju vai varēs pārcelt braucienu uz vēlāku laiku.

Britānija uz Ēģipti nosūtījusi papildu konsulāros diplomātus, lai sniegtu palīdzību tautiešiem, kuri īslaicīgi iestrēguši Ēģiptes kūrortā. Savukārt aviokompānijas un tūrisma firmas veiks masveida tūristu evakuāciju. Lai viņus nogādātu dzimtenē, uz Sarkanās jūras piekrastes kūrortu lidos tukšas britu lidmašīnas.

Šarm eš Šeiha ir viens no iecienītākajiem britu tūristu galamērķiem. Saskaņā ar Britānijas ārlietu ministrijas datiem, patlaban Ēģiptē atrodas aptuveni 20 000 Britānijas pilsoņu.

Reisus uz Ēģipti atcēlušas arī Nīderlande un Īrija. Arī globālā aviācijas grupa “Lufthansa Group” paziņojusi, ka divas tās lidsabiedrības pārtrauc iknedēļas lidojumus uz Ēģiptes

Kā ziņots, sestdien 23 minūtes pēc pacelšanās no Šarm eš Šeihas Sīnāja pussalā nogāzās Krievijas aviolaineris, un katastrofā gāja bojā 224 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+