Latvijā
Rīga

No ģimenēm, kuras atradušās grādīgās dziras varā, glābj divus mazuļus 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Fotolia

Rīgā aizvadītajā nedēļas nogalē likumsargi nogādājuši drošībā bērnus no divām ģimenēm, kuras pārmērīgi lietojušas alkoholu, informēja Valsts policijā (VP).

4. augustā likumsargi saņēma informāciju no aculieciniekiem par to, ka divi pensionāri pārvietojas ar zīdaini būdami manāmā alkohola reibumā. Likumsargi nekavējoties ieradās notikuma vietā – Maskavas ielā, kur abi sirmgalvji tika aizturēti. Policija noskaidroja, ka abas personas ir trīs mēnešus vecā puisīša vecvecāki, kuriem bērniņš nodots pieskatīšanai.

Nogādājot bērna vecvecākus iecirknī, tika noskaidrots, ka puisītis nodots pieskatīšanai uz brīdi, kamēr māte atpūšas no nakts maiņas darba. Noskaidrojot bērna mātes telefona numuru, likumsargi ar viņu sazinājās un izsauca uz iecirkni. No sievietes policija noskaidroja, ka brīdī, kad bērns nodots viņas vecākiem pieskatīšanai, abi neesot atradušies alkohola reibumā.

Sieviete atzina, ka viņas vecāki mēdzot ik pa laikam iedzert.

Iecirknī ieradās arī Neatliekamā medicīniskā palīdzība, lai pārbaudītu puisīša veselības stāvokli. Mediķi, pārbaudot bērna veselību, konstatēja, ka hospitalizācija nav nepieciešama un bērns tika nodots mātei.

Šī ģimene iepriekš policijas redzeslokā nav nonākusi, tomēr par notikušo tika paziņots sociālajam dienestam un bāriņtiesai.

Tāpat, 5.augustā VP saņēma izsaukumu no aculieciniekiem, kuri ziņoja, par kādu pāri, kuri atrodas stiprā alkohola reibumā un pie viņiem atrodas bērns. Ierodoties notikuma vietā Pļavniekos, likumsargi pamanīja norādītās personas. Uzsākot sarunu ar abām personām, no viņiem bija jūtama stipra alkohola smaka. Abas personas runāja ļoti nesaprotami, tomēr likumsargi noskaidroja, ka šīs personas ir bērniņa vecāki.

Uz notikuma vietu tika izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, kas konstatēja, ka trīs gadus vecajam bērnam hospitalizācija nav nepieciešama.

1986.gadā dzimusī sieviete un 1985.gadā dzimušais vīrietis tika nogādāti Ķengaraga iecirknī. Policisti noskaidroja, ka bērna māte atradusies 3,5 promiļu reibumā, bet bērna tēvs atteicās veikt ekspertīzi.

Trīs gadus vecā meitenīte tika nodota vecmāmiņai.

Arī par šo gadījumu tika ziņots atbildīgajām iestādēm.

Saistībā ar abiem notikumiem VP ir uzsākusi administratīvās lietvedības par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu un par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās un atrašanos sabiedriskās vietās reibuma stāvoklī.

VP izsaka pateicību šo abu gadījumu aculieciniekiem, kuri nepalika vienaldzīgi un par notiekošo ziņoja likumsargiem, aicinot iedzīvotājus arī turpmāk ziņot policijai un neklusēt par ģimenēm, kurās tiek apdraudēta bērnu drošība un pārmērīgi lietotas apreibinošās vielas.

LA.lv