×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
10. septembris, 2014
Drukāt

No Sudrabas partijas aizgājušie lūdz pārbaudīt iespējamu dokumentu viltošanu (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Bijušie partijas “No sirds Latvijai” biedri Arnis Kauliņš, Aivars Rudzāts un Liene Cipule ir vērsušies prokuratūrā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, Drošības policijā, Satversmes aizsardzības birojā un Uzņēmumu reģistrā (UR) par iespējamu dokumentu viltošanu partijas “No sirds Latvijai” reģistrācijas procesā, informēja Cipule.

Cipule skaidroja, ka partijas statūti, kas tika iesniegti UR, neatbilst statūtiem, par kuriem nobalsoja partijas biedri tās dibināšanas kongresā. Proti, pieci punkti tajos tika mainīti.

Cipule pastāstīja, ka to pamanīja tad, kad tika apsvērta doma par izstāšanos no partijas. Toreiz bijusi ideja sasaukt ārkārtas partijas kopsapulci, un tad pamanīts, ka punkts par kopsapulces sasaukšanu esot mainīts.

Ņemot vērā iesniegumā izklāstītos faktus un iesniegtos dokumentālos pierādījums, iesniedzēji lūdz izvērtēt, vai partijas reģistrācijas procesā ir saskatāmi Krimināllikuma pārkāpumi un citos normatīvajos aktos noteiktais, un vērtēt, kāda ir partijas valdes locekļu atbildība.

Tāpat iesniedzēji lūdz atbildīgās institūcijas izvērtēt, vai partija “No sirds Latvijai” ir uzskatāma par Latvijas Republikas Politisko partiju reģistrā likumīgi reģistrētu politisko organizāciju, un sniegt atzinumu attiecībā uz partijas dalību 12. Saeimas vēlēšanās.
Informāciju par šo situāciju iesniedzēji ir nodevuši arī tieslietu ministram Gaidim Bērziņam (VL-TB/LNNK) un Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājam Arnim Cimdaram.

Kā ziņots, augustā bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas partiju “No sirds Latvijai” pametušas divas biedres – Liene Cipule un Margarita Laicāne, kuras abas ir kandidātes partijas sarakstā 12.Saeimas vēlēšanām. Sudraba šādu rīcību dēvē par centieniem graut viņas partiju.

Nedaudz vēlāk no partijas izstājušies arī tās līdzšinējie biedri Aivars Rudzāts un Arnis Kauliņš, kurš skaidroja, ka, stājoties politiskajā spēkā, tam bija deklarēti mērķi uz tautvaldības sasniegšanu, taču praksē tas neesot pilnībā izpaudies kandidātu saraksta un programmas veidošanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Visi mīļi kustībā,
  Varat tautas gribu spriest.
  Partijā es noteikšu,
  Kas būs mūsu sakāmais.

 2. Kam tu nāci, kam tu sauci,
  Ko tu pati nesaproti?
  Tautu gribi kontrolēt
  Amerikas pavadā.

 3. Tarkšķi vien sudrabiņa,
  Sistēmas mainītāja.
  Ne tev bija gudrībiņa,
  Ne tautas tikumiņš.
  Svešu kungu padomiņš,
  Augsts postenis iegribā.

  Pati nāca, pati kliedza,
  Kustēties sagribēja.
  Ja nav gudrs padomiņš,
  Kustībiņa nesanāks.

 4. Nu Cipule, ko par naudu neizdariisi? Tikai neaizmirsti, ka jebkurss apmelojums tev atnaaks atpakal dubultaa. Vienotiibai protams tagad gruuti laiki, atrodoties Saeima 20 gadus un latvijas tautu novest taada izmisumaa un nabadziiba un veel cereet, ka kaads par viniem veel balsos ir naivi. Konkurence taa ir nezeeliiga, bet Vienotiibas vieniigais trumpis ir iebiedeet tautu ar Krieviju. Bet cik Vienotiiba no saviem ziedojumiem ir atveeleejusi Ukrainai? Izdaalaat nodoklu maksaataaju naudu, tur vini daasni, bet pasi no saviem makiem- pigu! Nieliesu bars.

 5. Ja tā ir taisnība, tad tā ir diezgan amatieriska kļūda. Skaidrs, ka dibināšanas dokumentus pēc izdalīšanas dibināšanas sapulcē nedrīkst mainīt, jo jebkurš no sapulcinātajiem cilvēkiem pēcāk var tos viegli apstrīdēt. Te jautājums varētu būt arī notāram – gan jau viņam jābūt tai statūtu versijai, par kuru tika balsots.

 6. ko nu? tagad visi biedrenes Serebrovas par†ijas paziņojumi jauzskata par spēka neesošiem kopš pieņemšanas brīža un ar to pašu par nekad spēkā nebijušiem un juridiskas sekas neizraisošiem.

 7. Ljoti labi, jo tas Sudrabas ,,veidojums”jau ir aizdomiigs no pasha saakuma…. Ne tur kas ,,no sirds”, ne tur kas ,,Latvijai”, jo lielaakaa dalja biedru ir apshaubaami, un tie milziigie, steidziigie ziedojumi…..

Draugiem Facebook Twitter Google+