Kultūra
Kultūrpolitika

Nodibināta ziedojumu programma jaunajiem māksliniekiem 16

Foto-Shutterstock

Festivāla “Via Baltica” rīkotājs nodibinājums “Via Cultura” ir izveidojis ziedojumu programmu jaunajiem talantiem, lai stipendijas veidā sniegtu atbalstu dalībai starptautiskos mūzikas un mākslas konkursos, LA.lv pastāstīja festivāla sabiedrisko attiecību speciāliste Anna Paula Pujēna.

“Dalības maksas starptautiskos konkursos jaunajiem mūziķiem un māksliniekiem bieži vien ir jāsedz pašiem. Tie ir gan ceļa izdevumi, uzturēšanās izmaksas, nemaz nerunājot par konkursu dalības maksu,” skaidro “Via Cultura” valdes priekšsēdētāja Dace Bluķe. “Tāpēc esam izveidojuši ziedojumu programmu, lai stipendijas veidā atbalstītu jaunos talantus.”

Jaunie mūziķi un mākslinieki, kuri nolēmuši piedalīties straptautiskos konkuros 2017. gadā, par pieteikumiem stipendijai var interesēties, rakstot e-pastu festivāla rīkotājiem.

Šogad festivāla “Via Baltica” programmā ir izcilu Baltijas valstu mākslinieku kamermūzikas un džeza koncerti Liepājā un Kuldīgā, divas izstādes, kā arī Pētera Krilova filmas “Uz spēles Latvija” bezmaksas seanss 23. augustā un “Senās uguns nakts” akcija 27.augustā.

Festivāla atklāšanas koncerts notiks ceturtdien, 18. augustā koncertzāles “Lielais dzintars” Lielajā zālē, kad tur uzstāsies prestižais igauņu a capella ansamblis “Estonian Voices”.

LA.lv