Mobilā versija
+3.9°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
30. septembris, 2014
Drukāt

Nodokļu likmes drīkstēs mainīt ne biežāk kā reizi gadā (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Valdība otrdien akceptēja grozījumus likumā “Par nodokļiem un nodevām”, kas paredz ierobežot iespēju nesaprātīgi bieži grozīt nodokļu likmes – turpmāk to varēs darīt ne biežāk kā reizi gadā, par valdībā nolemto informē Finanšu ministrijā (FM).

Grozījumi paredz, ka gadījumā, ja tiks ieviests jauns apliekamais objekts vai veiktas būtiskas izmaiņas normatīvajā regulējumā, kas skar nodokļu deklarācijā norādāmās informācijas apmēru, izmaiņas var stāties spēkā tikai pusgadu pēc normatīvā akta pieņemšanas.

Tāpat grozījumi nosaka principus nodokļu atvieglojumu noteikšanai – tiem jābūt ar noteiktu mērķi, pamatotiem un ieviestiem uz noteiktu laiku, kas dos iespēju izvērtēt, vai atvieglojuma ieviešanas mērķis ir sasniegts, vai tā darbība ir turpināma arī pēc noteiktā termiņa beigām.

“Grozījumi likumā ir būtisks solis stabilas nodokļu politikas nodrošināšanai. Tāpat, lai veicinātu mūsu tautsaimniecībai tik būtisko uzņēmējdarbības attīstību, grozījumi sniegs uzņēmējiem garantiju par nodokļu sistēmas stabilitāti un nodrošinās savlaicīgu informāciju par gaidāmām izmaiņām,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Likuma grozījumi vēl jāskata Saeimā.    

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jānomaina ir arī IIN,atjaunojot atkal Latvijā ienākuma nodokli pēc makātspējas principa!

  2. Vilk, uz kuru pusi? Kā tev pierasts uz augšu? Ej mājās, jūsu jenotības, melu, korupcijas, angažētības sulaiņu laiks ir beidzies! Paldies Dievam!

  3. Progresīvos nodokļus kā Eiropā Atbildēt

    Pat PVN samazinātā likme ikdienas pārtikai ne reizi nav mainīta kopš PVN ieviešanas-Lielbritānijā,Īrijā,Maltā,Šveicē,Lihtenšteinā,Luksemburgā,Monako,Francijā,Nīderlandē,Beļģijā,Vācijā,Austrijā,Spānijā,Zviedrijā,Turcijā!

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (14)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+