Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
30. septembris, 2014
Drukāt

Nodokļu likmes drīkstēs mainīt ne biežāk kā reizi gadā (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Valdība otrdien akceptēja grozījumus likumā “Par nodokļiem un nodevām”, kas paredz ierobežot iespēju nesaprātīgi bieži grozīt nodokļu likmes – turpmāk to varēs darīt ne biežāk kā reizi gadā, par valdībā nolemto informē Finanšu ministrijā (FM).

Grozījumi paredz, ka gadījumā, ja tiks ieviests jauns apliekamais objekts vai veiktas būtiskas izmaiņas normatīvajā regulējumā, kas skar nodokļu deklarācijā norādāmās informācijas apmēru, izmaiņas var stāties spēkā tikai pusgadu pēc normatīvā akta pieņemšanas.

Tāpat grozījumi nosaka principus nodokļu atvieglojumu noteikšanai – tiem jābūt ar noteiktu mērķi, pamatotiem un ieviestiem uz noteiktu laiku, kas dos iespēju izvērtēt, vai atvieglojuma ieviešanas mērķis ir sasniegts, vai tā darbība ir turpināma arī pēc noteiktā termiņa beigām.

“Grozījumi likumā ir būtisks solis stabilas nodokļu politikas nodrošināšanai. Tāpat, lai veicinātu mūsu tautsaimniecībai tik būtisko uzņēmējdarbības attīstību, grozījumi sniegs uzņēmējiem garantiju par nodokļu sistēmas stabilitāti un nodrošinās savlaicīgu informāciju par gaidāmām izmaiņām,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Likuma grozījumi vēl jāskata Saeimā.    

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jānomaina ir arī IIN,atjaunojot atkal Latvijā ienākuma nodokli pēc makātspējas principa!

  2. Vilk, uz kuru pusi? Kā tev pierasts uz augšu? Ej mājās, jūsu jenotības, melu, korupcijas, angažētības sulaiņu laiks ir beidzies! Paldies Dievam!

  3. Progresīvos nodokļus kā Eiropā Atbildēt

    Pat PVN samazinātā likme ikdienas pārtikai ne reizi nav mainīta kopš PVN ieviešanas-Lielbritānijā,Īrijā,Maltā,Šveicē,Lihtenšteinā,Luksemburgā,Monako,Francijā,Nīderlandē,Beļģijā,Vācijā,Austrijā,Spānijā,Zviedrijā,Turcijā!

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kā valsts atbalstīs ģimenes 2017. gadā?Infografiks: 2017.gada valsts budžetā jauniekļautie demogrāfijas pasākumi INFOGRAFIKA ARĪ PIEVIENOTĀ FAILĀ
Draugiem Facebook Twitter Google+