×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. novembris, 2012
Drukāt

Norāda uz reemigrācijas plāna nepilnībām

Foto - LETAFoto - LETA

Sabiedriskajai apspriešanai nodotajos sākotnējos priekšlikumos reemigrācijas atbalsta pasākumiem piemirsts par tiem prom aizbraukušajiem, kuriem nav augstas kvalifikācijas, uzskata Lielbritānijā dzīvojošo tautiešu portāla “latviesiem.co.uk” redaktore Terēze Bogdanova.

“Prieks, ka valdība beidzot reāli sāk veidot un attīstīt ieceres, kā veicināt cilvēku atgriešanos Latvijā. Taču diemžēl šie prezentētie ieteikumi aizmirst cilvēkus, kuri neietilpst augsti kvalificēto potenciālo darbinieku kategorijā,” vērtēja Bogdanova, kura pati pirms septiņiem gadiem atbraukusi uz Angliju, lai studētu. Bogdanovai būtisks šķiet jautājums, ko Latvija var piedāvāt cilvēkiem, kuri pametuši dzimteni un kuriem nav augstākās izglītības, bet kuri ir strādīgi un patlaban ārzemēs nodarbināti lauksaimniecībā, apkalpojošā sektorā vai rūpnīcās. “Ko viņiem var piedāvāt Latvija, lai viņi justos atalgojuma ziņā novērtēti? Šādu cilvēku ir liels vairums, jo daudzās pilsētās Anglijas vidienē un ziemeļos cilvēki strādā tieši iepriekš minētajās jomās.” Lielbritānijā dzīvojošo tautiešu portāla redaktore kā būtisku problēmu, kas traucē atgriezties prom aizbraukušajiem, min arī situāciju, ka cilvēkiem vairs nav mājokļa, kurā atgriezties. Līdz ar to pārvākšanās nav saistīta tikai ar darba atrašanu. Bogdanova atgādina: nedrīkst aizmirst, ka emigrācija turpinās un cilvēki joprojām turpina pamest Latviju. “Vai un ko valdība ir gatava darīt, lai šiem cilvēkiem nebūtu no dzimtenes jāaizbrauc?” viņa vaicā.

Sabiedriskajai apspriešanai nodoti sākotnējie priekšlikumi un pirmās idejas reemigrācijas atbalsta pasākumiem, kuras izstrādājusi pēc ekonomikas ministra Daniela Pavļuta iniciatīvas izveidotā darba grupa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+