×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Norājošs Lembergs (14)

Foto-LETAFoto-LETA

Tik ilgi vien skanēja kā tukša muca Zaļās partijas kongresa lielība. Sak, mums parlamentā septiņi sugasbrāļi deputāti, mūsējais būs prezidents, mēs iefīrēsim Vējoni par visu laiku labāko Latvijas premjeru. Lai cik pamesto mājdzīvnieku zaļie nogādājuši patversmē, lai cik cīnījušies pret tiem, kas mēslo mežā, šī partija pāragri cierē uz augstajiem krēsliem. Un, raugi, zaļajiem cilvēkiem svētās Ūsiņa dienas priekšvakarā partijas un velokustības aktīvists Viesturs Silenieks dabūjis pamatīgas sukas no Aivara Lemberga. Pēriens pelnīts, un tā vis nebija ap gulētiešanas laiku izlieta žults no tviterkonta, bet publiska uzstāšanās dienasgaismā un taisnīgā sašutumā. Ar Ventspils spēkozolu – kā ar citiem dižkokiem – saistīti daudzi kultūrvēsturiski notikumi, nostāsti un leģendas, bet viens pavisam skaidrs. Atbildi parādā viņš nepaliks.

Tātad vasarraibumainais jauneklis Silenieks kaut ko saputrojies. Klāstījis – Lembergam nepatīkot Vējonis. Kas Vējonis būtu viņam par simpātiju, ja Lembergam patīk sievietes! Sileniekam šilierējies, itin kā, “ja kādam nepatīk Vējonis, tā ir pretvalstiska politika”. Kur tas proklamēts un deklarēts valdības vai ZZS programmā? Lai nu jaunais darbonis neizliekas, ka šāda viņa izpaušanās nebūtu notikusi un ir ļaunvēļu safabricēts apvainojums, itin kā Silenieks spiegotu Maldivu salu labā.

Tikpat sulīgā un par jēlnaftu rūgtākā tekstā ventspilnieks atklāj, kādos privāto interešu ūdeņos kuģo Rīgas brīvostā maznodarbinātais Silenieks. Viņš cērp Zaļo partiju kā aitiņu un baudot organizācijas politiskās darbības saldos augļus. Pat pie paša Lemberga dēlietis klapatojis par komerciālām personiskām interesēm! Aktīvists, nekur nekandidējis vēlēšanās, neraujoties pēc paskopās ministra, deputāta dienišķās maizes, bet tvīkstot slīgt zaļam cilvēkam neraksturīgā greznā bagātībā un noenkuroties ērtā, mīkstā krēslā brīvostā. Silenieks partijā pildot tā saucamo fīrmaņa funkciju, bet pirmkārt pats gribot dzīvot zaļi.

Solīdi cilvēki darbojas vienā apvienībā brālīgi, plecs pie pleca apspriežas, dalās viedokļiem, kurš derētu par Valsts prezidentu. Sargi Dievs, kādam pret otru izmest riebeklības vai rīkot konspiratīvu sazvērestības grupu pret partneri no Ventspils. Vējoni vērtēs kā citus. Vai no gara auguma kara ministra nāk varoņa starojums, vai masām pieņemamāks mazlietotāks, “second hand” politiķis valsts pirmās personas amatā.

Grūti spriest, vai smagos noziegumos pret partiju apsūdzēto krējumlaižu tagad aizrotēs no ostas pārvaldes uz kūdras rakšanas purvaini vai makulatūras savākšanas punktu, bet var teikt, ka politiski viņš ir sabraukts ezītis taisni uz veloceliņa. Silenieks ar kājminamu domāšanu laikam gribēja bloķēties ar tiem vieglprāšiem, kuri štuko, ka Lemberga k-ga dzīvē viss labākais aiz muguras, bet būtu gan zaļais zobgals pats savu fīrmaņa karjeru klusītēm aprūpējis. Agrāk staroja pret Ventspils kolēgu – mūsu saulīte, mūsu saulīte. Tagad izrādījās, ka saulīte ar zobiem. Hūte sabāries un sadevis riteņbraucējam pa ķiveri.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. butu labak pamacijis ka nozagt miljardu ,tu azi tads

 2. Pietiek klausiities sii viira runaas.Lai aatraak notiktu tiesa,tad vinu apklusinaatu uz vairaakiem gadiem.

 3. Kas novāks šo zagli?

 4. Lai šis pajolītis labāk paklusē. Vai tiešām A.Lembergs nesaprot, ka liela daļa latviešu neuzskata viņu par varoni, bet gan par pajolīti un noziedznieku, kuram sen jau bija jāatrodas citā vietā. Viņš nedrīkst būt par deputātu (kur nu vēl par ministru vai prezidentu).

 5. Bijuso komunistu nomenkalaturu tikai meslaine,beidzot jatiek vala no sis naftalina smakas.

 6. Lembergs izskatās slims Atbildēt

  Vai dabūjis kādu venērisko slimību?

 7. lai kā man tas hūte riebj, bet Viesturiņš pelnīti pa ūziņām dabūja. Izskatās, ka tika skrējis pie ķeizara pēc labāka kumosa. Ja puisīt to esi darījis, tad esi uz āķa un turi hūtes kanti līdz pēdējam hugenotam.

 8. Vai tiešām vienreiz šim kungam nevajadzētu apklust un beigt visus nozākāt, kaut pašam visur velkās aste ar netīrām lietām. Kas viņš par komandieri un noteicēju, riebjās lasīt viņa pārgudrie komentāri un rupjības.

 9. Smalks humōrs, smaidīga satīra.

 10. Izskatījās galīgi sašutis, – ka tik aiz dusmām nepārsprāgst?

 11. Vai tiešām nekad nebeigsies hūtes vara par visu un visiem?

  • Nebeigsies, kamēr Latvijā būs tik daudz idiotu kuri balso par ZZS. Cik miljardus Latvijai izmaksās Lemberga, Āboltiņas un Bērziņa nodevīgā afēra , padzenot Dombrovski, pat Rungainis šodien nav spējīgs aprēķināt.

Draugiem Facebook Twitter Google+