×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
7. jūnijs, 2017
Drukāt

“Nord Stream 2” ietekme uz vidi niecīga

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Gāzes vada projekts “Nord Stream 2” uzlabos Eiropas Savienības (ES) energoapgādes drošību, pieejamību un ilgtspēju, vakar Rīgā projekta ietekmes uz vidi novērtējuma prezentācijā sacīja “Nord Stream 2” pārstāvis ES Sebastians Sāss.

Viņš uzsvēra, ka jaunais gāzesvads nodrošinās lielāku kapacitāti gāzes piegādēm uz Eiropu un, attiecīgi pieaugot piegādātās gāzes apmēram, varētu sarukt tās cena, veicinot pieejamību. Pēc viņa teiktā, projekts veicinātu ilgtspējīgu attīstību attiecībā uz ES klimata mērķiem. Aizstājot ar dabasgāzi tādus kurināmos kā akmeņogles, iespējas samazināt CO2 izmešus.

Sāss norādīja, ka Šveicē bāzētā “Nord Stream 2AG” īpašnieks ir Krievijas “Gazprom”, savukārt pusi no nepieciešamā 9,5 miljardu eiro finansējuma segs investori no Eiropas – “Engie”, OMV, “Shell”, “Uniper” un “Wintershall”. Tas apliecinot projekta nozīmību Eiropas uzņēmējiem un Eiropas izaugsmei. “Nord Stream 2” pārrobežu ietekmes uz vidi novērtējumā secināts, ka projekta ietekme uz Baltijas jūru un tās vidi būs samērā niecīga. Ziņojumā tiek norādīts, ka Baltijas jūrā mītošo planktonu, jūras gultnes dzīvos organismus, zivis, jūras zīdītājus un putnus var ietekmēt dažādi abiotiskie faktori – ūdens sāļums, temperatūra, kā arī saules gaismas pieejamība.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.2
Alūksne +20.2
Daugavpils +19.9
Saldus +19.8
Liepāja +21.6
Jelgava +18.8
Ventspils +22.5
Limbaži +20
Madona +20.0
Rēzekne +19.1
Draugiem Facebook Twitter Google+