Mobilā versija
+4.1°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
9. februāris, 2015
Drukāt

“Nordea”: Internetbankas paroles netiek glabātas pietiekami droši

dators27

Banku attālinātos pakalpojumus par drošiem uzskata gandrīz 70% Latvijas iedzīvotāju, tomēr liela daļa pret piekļuves parolēm izturas neapdomīgi. Katrs desmitais savu internetbankas paroli glabā telefonā vai planšetdatorā un tikai 26% izmanto atšķirīgas paroles dažādām interneta vietnēm, secināts “Nordea” bankas veiktajā aptaujā.

67% attālināto banku pakalpojumu lietotāji uzskata, ka norēķini interneta vidē ir droši. Pretējās domās ir 11% aptaujas respondentu, savukārt 22% nav viedokļa šajā jautājumā. Visoptimistiskākie par interneta norēķinu drošību ir gados jaunie respondenti vecumā līdz 34 gadiem, visskeptiskākie līdz 35 līdz 54 gadus veci respondenti.

“Ņemot vērā, ka 80% “Nordea” klientu attālinātos kanālus izmanto kā galveno norēķinu veidu, arvien populārākas kļūst bankas mobilās aplikācijas, tādēļ vēlamies atgādināt, ka finansiālā drošība lielā mērā ir mūsu pašu rokās. Neskatoties uz to, ka visi apzināmies šo sensitīvo datu, piemēram, internetbankas paroles un kodu kartes nozīmīgumu, ikdienā nereti par to aizmirstam. Tādēļ, tiekoties ar bankas klientiem, datu drošībai vienmēr vēršam īpašu uzmanību,” skaidro “Nordea” bankas Latvijā Privātpersonu apkalpošanas departamenta vadītāja Anna Fišere-Kaļķe.

72% attālināto norēķinu lietotāji kopumā ir pārliecināti, ka arī paši ievēro visus datu drošības nosacījumus. Taču tajā pašā laikā 28% no šiem respondentiem atzīst, ka mēdz savas bankas paroles uzticēt arī citiem cilvēkiem, piemēram, ģimenes loceklim vai draugam.
Tikai puse jeb 51% no tiem, kas uzskata, ka ievēro visus drošības pasākumus, izmanto atšķirīgas paroles dažādām interneta vietnēm, aptuveni tikpat (52%) vienmēr izvēlas sarežģītas ciparu/burtu kombinācijas parolēm, bet 23% – par spīti drošības apsvērumiem, mēdz turēt vienuviet kodu kartes un paroles.

Kopējā attālināto pakalpojumu lietotāju vidū drošības nosacījumu neievērotāju loks ir vēl plašāks. Piemēram, 28% no visiem banku attālināto pakalpojumu lietotājiem atzīst, ka kodu kartes un paroles tur kopā. Lielākoties tie gados jauni cilvēki – 18 līdz 24 gadus veci.

“Nordea” banka sadarbībā ar SIA “Omnicom Media Group” šī gada janvārī veica “Snapshots” interneta aptauju, kurā piedalījās 746 respondenti, banku attālināto pakalpojumu lietotāji, vecumā no 18 līdz 74 gadiem, kas dzīvo Rīgā un citās Latvijas pilsētās, kā arī lauku reģionos.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+