×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. augusts, 2016
Drukāt

“Nordea” un DNB banka paziņo par apvienošanos

Foto LETAFoto LETA

“Nordea” un DNB bankas noslēgušas vienošanos par darbības apvienošanu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, lai izveidotu jaunu, vadošu banku Baltijā ar spēcīgām Ziemeļvalstu saknēm.

Pēc “Nordea” un “DNB bankas” Baltijas biznesa apvienošanas jaunā banka tiks reģistrēta Igaunijā un strādās ar filiālēm Latvijā un Lietuvā, par to šodien preses konferencē paziņoja banku pārstāvji.

“Nordea” bankas vadītāja Baltijas valstīs Inga Skisakere skaidroja, ka lēmums reģistrēt jauno banku Igaunijā pieņemts, uzklausot darījuma padomniekus, kuri, izvērtējot operacionālo, juridisko un nodokļu sistēmu Baltijas valstīs, kā piemērotāko vietu jaunās bankas reģistrācijai norādījuši Igauniju.

Tomēr Skisakere uzsvēra – lai arī apvienotā banka būs reģistrēta Igaunijā, tomēr bankas darbība tiks organizēta visās Baltijas valstīs, proti, visās valstīs plānots izvietot jaunās bankas darbības izcilības centrus.

Pašlaik vēl nav zināms, kāds būs jaunās bankas nosaukums, taču zīmolā tiks atspoguļots gan darbības tirgus – Baltijas valstis, gan arī bankas īpašnieku izcelsme – Ziemeļvalstis.

Jau vēstīts, ka darījums gan vēl ir atkarīgs no normatīvajos aktos paredzētajiem nosacījumiem un apstiprinājumiem.

Plānots, ka darījums par jaunas bankas izveidošanu tiks slēgts ap 2017.gada 2.ceturksni. Līdz darījuma slēgšanas brīdim, kad tiks saņemti visi nepieciešamie apstiprinājumi, abas bankas – “Nordea un DNB – darbosies atsevišķi kā savstarpēji konkurējoši uzņēmumi.

Iecerēts, ka “Nordea” un DNB jaunajā bankā būs vienādas balsstiesības, taču dažāds ekonomisko īpašumtiesību sadalījums, kas tiks balstīts uz esošo uzņēmuma kapitāla vērtību un kopējo ieguldījumu jaunajā bankā darījuma slēgšanas brīdī.

Plašāk par plānoto darījumu informācija tiks sniegta preses konferencē šodien plkst.12.30 viesnīcā “Radisson Blu Hotel Latvija”, Rīgā, Elizabetes iela 55.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+