×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. septembris, 2013
Drukāt

Norisināsies “Trešais Latvijas māsu, vecmāšu un ārstu palīgu kongress”

Foto-© Kzenon - Fotolia.comFoto-© Kzenon - Fotolia.com

Turpinot veiksmīgi aizsāktu tradīciju, no šā gada 18.septembra līdz 20.septembrim Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā norisināsies “Trešais Latvijas māsu, vecmāšu un ārstu palīgu kongress”. Šā gada kongresa ietvaros veselības aprūpes vidējā līmeņa darbinieki aktualizēs jautājumu par mūsdienīgu veselības aprūpi – vai Latvijā tā ir tāla vīzija vai jau tuva realitāte.

Veselības aprūpes profesionālās organizācijas šo pasākumu īsteno ar mērķi apzināt un izvērtēt veselības aprūpes profesionāļu darba vidi, kā arī gūt izpratni pat to, kas maināms vai pilnveidojams esošajā situācijā, lai vīzija par mūsdienīgu veselības aprūpi Latvijā kļūtu par realitāti.

“Māsas, ārstu palīgi un vecmātes ir kuplākā veselības aprūpes profesionāļu saime. Ikdienā uz šo darbinieku pleciem gulstas liela atbildība, kas pieprasa nepārtraukti papildināt zināšanas un gūt jaunu pieredzi. Diemžēl ikdienas realitāte nereti ir saistīta ar smagiem darba apstākļiem, darbinieku trūkumu, zemu atalgojumu un profesionālu izdegšanu. Ikdienas darbu veicot, labākā vieta, kur atrast palīdzīgu roku, atrodas mūsu pašu pirkstu galos, tādēļ šajās trīs kongresa dienās mēs vēlamies sajust kolēģu plecu, lai spēcinātu viens otru un dalītos pieredzē,” stāsta viena no kongresa rīkotājiem, Latvijas Māsu asociācijas prezidente Jolanta Zālīte.

Plašāk par kongresa programmu:

18.septembris kongresa programmā tiks vairāk veltīts ambulatorās aprūpes jautājumiem un pacientu aprūpi mājas apstākļos. Tēmas par labas prakses piemēriem primārajā veselības aprūpē, komplicētu manipulāciju veikšanu ambulatorajā praksē, uzturu grūtniecības laikā, depresijas simptomiem vecākiem pēcdzemdību periodā Latvijā būs daļa no 18. septembra pēcpusdienas programmas.

Par to, kā izmaiņas Eiropas Savienības Direktīvā par profesionālo kvalifikāciju atzīšanu ietekmēs māsu un vecmāšu profesiju attīstību Latvijā un Eiropā, inovācijām māsu specialitāšu apguvē, arī ir iekļautas 18.septembra kongresa programmā.

19.septembris kongresa programmā būs nozīmīgs ar paneļdiskusiju par pacientu aprūpes līmeņiem un ar to saistīto pacientu veselības un sociālā stāvokļa izvērtēšanu gan veselības aprūpes, gan sociālās aprūpes institūcijās. Šo tematu kongresa rīkotāji vēlas pozicionēt kā pamatu personāla un izmaksu plānošanai jau vistuvākajā nākotnē. Tāpat kongresa otrajā dienā būs iespējams noklausīties prezentācijas par stacionārās veselības aprūpes jautājumiem.

Kongresa otrās dienas apmeklētājiem tiks nodrošināta iespēja piedalīties vācu profesores Valerie Fleming prezentācijā par vecmātēm kā vadošajiem primārās aprūpes sniedzējiem sievietēm Eiropā (tiks nodrošināta sinhronā tulkošana). Valerie Fleming ir profesore Cīrihes Universitātē, darbojas vairākās starptautiskajās mātes un bērna veselības veicināšanas un nodrošināšanas organizācijās, kā arī starptautiskajās vecmāšu profesionālās pilnveides institūcijās, ir grāmatas “Becoming a midwife” (“Kļūstot par vecmāti”) autore.

Tāpat 19. septembrī notiks pirmo reizi atviešu valodā izdotā zinātniskā dzemdniecības izdevuma “Viljamsa dzemdniecība” (Williams Obsterics) izdošanas prezentēšana.

Ģimenes veselības centra “Stārķa ligzda” valdes priekšsēdētāja Dina Ceple stāsta, ka “Viljamsa dzemdniecība” jau vairāk nekā 100 gadus ir autoritārs, visā pasaulē atzīts dzemdniecības izdevums, kas piedāvā jaunāko zinātnisko informāciju un faktos balstītu pētījumu apkopojumu.

Katrus piecus gadus grāmata tiek pārstrādāta un izdota no jauna. Jaunākā – 23.izdevuma četras nodaļas tagad pieejamas arī latviešu valodā.

Grāmatu limitētā 500 eksemplāru tirāžā izdevis Ģimenes veselības centrs “Stārķa ligzda” sadarbībā ar farmācijas uzņēmumu “Bayer”.

Izdevuma prezentācija notiks ceturtdien, 19.septembrī, Latvijas māsu, vecmāšu un ārstu palīgu kongresa laikā, starptautiskā izstāžu centra Ķīpsala 7.zālē plkst.14.

Pasākumā speciālisti arī sniegs ieskatu jaunākajās pasaules dzemdniecības tendencēs.

20.septembris būs diena, kad “Trešais Latvijas māsu, vecmāšu un ārstu palīgu kongress” noritēs vienlaikus ar “7. Latvijas Ārstu kongresu”. Par to, kādi ir būtiskākie izaicinājumi likumdošanas jomā veselībā un medicīnā tiks runāts dienas pirmajā pusē. Medicīnas ētikas konferencē savukārt tiks apskatīti tādi jautājumi kā medicīnas ētika, sabiedrības veselība un finanses, ārstu, kolēģu un pacientu sadarbības morālie aspekti, paliatīvās aprūpes, eitanāzijas un piespiedu ārstēšanas ētiskie aspekti.

“Trešo Latvijas māsu, vecmāšu un ārstu palīgu kongresu” rīko veselības aprūpes profesionālo organizāciju kopums: Latvijas Māsu asociācija, Latvijas māsu un māsu palīgu profesionālo organizāciju savienība, Latvijas Vecmāšu asociācija, Ambulatorās aprūpes ārstu palīgu asociācija un Biedrība “Aprūpes forums” sadarbībā ar Ķīpsalas starptautisko izstāžu centru “BT1”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+