Kultūra
Literatūra

Normunda Naumaņa balvai nominēts arī “LA” mūzikas kritiķis Armands Znotiņš 16

Foto: LETA

16. janvārī Jaunajā Rīgas teātrī pasākuma “NN nakts” ietvaros tiks pasniegta Normunda Naumaņa vārdā nosauktā Gada balva mākslas kritikā, kurai izvirzīti četri kandidāti: Armands Znotiņš, Jegors Jerohomovičs, Artis Ostups un Edīte Tišheizere, informēja Normunda Naumaņa biedrības preses pārstāvis Krišs Ēlerts.

Šogad pirmo reizi žūrija aicināja pieteikt kandidātus Jaunā kritiķa veicināšanas balvai, saņemtie pieteikumi tika izvērtēti un veicināšanas balvas saņēmēja vārdu žūrija paziņos 16. janvāra pasākumā “NN nakts”.

Gada balvas žūrijas priekšsēdētājs, rakstnieks, filozofs un interneta žurnāla “Satori.lv” redaktors Ilmārs Šlāpins uzskata, ka “viens no svarīgākajiem Normunds Naumaņa Gada balvas uzdevumiem ir paaugstināt profesionālo līmeni kultūras kritikā, ceļot kritiķa prestižu un pievēršot plašākas sabiedrības uzmanību tām personībām, kas darbojas šajā, bieži vien nepateicīgajā darbā. Ņemot vērā to, ka šī nav balva par mūža ieguldījumu, bet gan par paveikto aizvadītā gada ietvaros, esam izvirzījuši mazāku autoru skaitu, cerot, ka tas ļaus precīzāk novērtēt viņu devumu šajā periodā. Lielāku intrigu sola Jaunā kritiķa balvai pieteiktie septiņi kandidāti, veicināšanas balvas saņēmēja vārdu mēs nosauksim 16. janvārī.”

Armands Znotiņš balvai izvirzīts par mūzikas kritikas rakstiem interneta kultūras žurnālā “Satori.lv” un “Latvijas Avīzē”, Jegors Jerohomovičs – par rakstiem “Kultūras Dienā”, kuros vērtētas operas izrādes Eiropas operteātros. Artis Ostups kritiski izvērtējis dzeju “Kultūras Dienā”, kā arī publicējies žurnālā “Studija”. Edīte Tišheizere izvirzīta par teātra un operas izrāžu kritikām žurnālos “Teātra Vēstnesis” un “IR”,. Galvenās balvas ieguvējs saņems arī naudas stipendiju 1500 eiro apmērā, kuru atbalsta tehnoloģiju uzņēmums “Tilde”.

16.janvāra pasākums “NN nakts”, kura ietvaros tiks cildināti Gada balvai izvirzītie un paziņots galvenās un Jaunā kritiķa veicināšanas balvu saņēmēji, būs veltīts mākslas un kritikas attiecībām, kritikas kā mākslas veida apcerei un apspēlei. Pasākuma režisors ir Viesturs Meikšāns, scenogrāfe Monika Pormale, tajā piedalīsies Baiba Broka, Vilis Daudziņš, Egons Dombrovskis, Rēzija Kalniņa, Ivo Martinsons, Ivars Puga, sarunāsies divi režisori – Viesturs Kairišs un Dāvis Sīmanis, būs Kaspara Vanaga pārdomas un Platona Buravicka mūzika. “NN nakts” jau otro gadu notiks Jaunajā Rīgas teātrī, sākums 16. janvārī plkst. 20.

Normunda Naumaņa vārdā nosaukto Gada balvu mākslas kritikā 2015.gadā nodbināja Normunda Naumaņa biedrība. Lēmumu par šī gada nominantiem pieņēma biedrības izveidota žūrija: interneta žurnāla “Satori.lv” galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins, Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma, izdevniecības “Neputns” galvenā redaktore Laima Slava, tulkotāja un publiciste Ieva Lešinska-Geibere, Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskā producente, muzikoloģe Baiba Kurpniece, publicists Valdis Ābols un Normunda Naumaņa biedrības valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

LA.lv