Laukos
Gaļa un zivis

Norvēģiem vērienīgi plāni bēdīgi slavenajā cūku kompleksā “Baltic Pork”0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA

Norvēģiem piederošais cūkkopības uzņēmums SIA “Baltic Pork” plāno pārbūvēt un paplašināt cūku audzēšanas kompleksu “Krastmalas” Allažu pagastā, pēc investīciju projekta īstenošanas palielinot cūku skaitu kopleksā par 30-50%, informēja uzņēmuma pārstāvis Ingus Mālnieks.

Informācija Vides pārraudzības valsts biroja mājaslapā liecina, ka uzņēmumam ir izdots atzinums par ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu cūku audzēšanas kompleksa “Krastmalas” pārbūvei Allažu pagastā, Siguldas novadā.

Patlaban Allažu cūku fermā atrodas apmēram 10 000 cūku.

Mālnieks pastāstīja, ka uzņēmuma mērķis ir paplašināt un labiekārtot cūku audzēšanas kompleksu “Krastmalas”. Pēc pārbūves tajā būs vairāk vietas, kur turēt cūkas un kopējo cūku skaitu Allažu fermā būs iespējams palielināt apmērā par 30-50%, tostarp plānots turēt vairāk sivēnmāšu un atšķirto sivēnu.

Viņš nevarēja pateikt, kad konkrēti cūku audzēšanas kompleksa pārbūve sāksies un cik ilgā laikā tā tiks pabeigta. Tas esot atkarīgs no tā, cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai saskaņotu projektu ar dažādām valsts iestādēm.

“Mums bija mērķis, cik ilgā laikā projektu pabeigt, bet termiņi visu laiku pārceļas, jo saskaņošana ir ieilgusi,” sacīja uzņēmuma pārstāvis.

Mālnieks nenosauca kopējo plānoto investīciju apmēru, taču norādīja, ka tas ir “paliels”. Pēc viņa teiktā, finansējumu plānots ieguldīt no pašu līdzekļiem, taču nav izslēgts projekta realizācijai mēģināt piesaistīt arī Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu.

Kā ziņots, pērn oktobra sākumā Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) par labturības prasību pārkāpumiem “Baltic Pork” cūku novietnē uzņēmumam piemēroja 500 eiro naudas sodu.

Iepriekš PVD saistībā ar saņemto informāciju no biedrības “Dzīvnieku brīvība” par labturības prasību pārkāpumiem “Baltic Pork” novietnē pagājušā gada septembrī veica pārbaudi un konstatēja ilgstošu grūsno sivēnmāšu turēšanu individuālajos nevis atnešanās aizgaldos. Par konstatētajiem pārkāpumiem PVD sāka administratīvo lietvedību.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Baltic Pork” apgrozījums 2016.gadā bija 5,868 miljoni eiro, bet peļņa – 901 193 eiro. SIA “Baltic Pork” dibināta 2000.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 2 505 020 eiro.

“Baltic Pork” pilnībā pieder Norvēģijas uzņēmumam “International Pork Investment AS”.
Vairāk par “Baltic Pork” lasiet šeit

LA.lv