Kultūra
Teātris un kino

Noskaidrota Liepājas teātra 110. sezonas visvairāk reižu spēlētā izrāde 16

Mārtiņa Vilkārša foto

Kā ik gadu, tuvojoties sezonas noslēgumam, Liepājas teātra darbinieki tikās kopsapulcē, analizēja aizvadītās – 110. jubilejas – sezonas rezultātus, noskaidrojot spēlētākās izrādes un nodarbinātākos aktierus, LA.lv uzzināja teātrī.

Ieskaitot viesizrādes, šosezon nospēlētas 211 izrādes, teātris viesojies vairākās Latvijas pilsētās – Rīgā, Valmierā, Rēzeknē, Madonā, Cēsīs, Jēkabpilī un citur. Sezonas pēdējās dienās teātris ar izrādi “Stavangera” (Pulp People) piedalījās arī starptautiskajā teātra festivālā “TheATRIUM” Klaipēdā.

Šosezon visbiežāk spēlēta Gaļinas Poliščukas veidotā Herberta Laukšteina monoizrāde “Cilvēks, kas vairās no lifta” – kopumā 17 reizes. Jāatzīmē, ka līdzās šai izrādei šosezon izveidots jau otrais iestudējums, kas tiek spēlēts koncertzālē “Lielais dzintars” – februārī pirmizrādi piedzīvoja Klāva Elsberga dzejas iestudējums “Par mīlestību” Leona Leščinska režijā. Otro vietu ieņem režisora Ģirta Šoļa veidotā izrāde bērniem “Dželsomīno Melu zemē” (13 reizes), savukārt trešo un ceturto vietu ar 12 izrādēm dala Dž.Dž.Džilindžera iestudētā komēdija “Divi kaili vīrieši” un Alekseja Girbas traģikomēdija “Vecās dāmas vizīte”.

Par 110. sezonas nodarbinātāko aktieri kļuvis Gatis Maliks, kurš nospēlējis 121 izrādi un piedalījies četros sezonas jauniestudējumos. Viņam seko Everita Pjata (115 izrādes un četri jauniestudējumi), Anete Berķe (106 izrādes un četri jauniestudējumi), kā arī Kaspars Kārkliņš un Sandis Pēcis ar 102 izrādēm.

Pašlaik Liepājas teātra repertuārā ir 25 iestudējumi – vecākais no tiem tiek spēlēts jau kopš 2007. gada – tā ir izrāde bērniem “Sniegbaltītes skola”, kuru turpinās rādīt arī nākamajā sezonā.

“Šajā sezonā pēdējo reizi tika nospēlētas vairākas izrādes – “Sasodītais sarkanais mēness”, “Klibais no Inišmānas” un “Bezgalīgo stāstu stāsts”. Arī nākamajā sezonā teātris atvadīsies no vairākām izrādēm – viena no tām, “Boeing, Boeing”, jau izsludināta 31. oktobrī,” pauda teātra literārās daļas vadītāja Zanda Borga.

Liepājas teātris savu 111. sezonu atklās 9. septembrī ar franču dramaturģes Jasmīnas Rezā lugu “Bella figura” (“Attiecību diskrētais šarms”), kuru iestudēs režisors Dž.Dž.Džilindžers, lomas atvēlot aktieriem Edgaram Pujātam, Agnesei Jēkabsonei, Kasparam Godam, Inesei Kučinskai un Andai Albužei.

LA.lv