Kultūra
Mūzika

Notiks bērnu un jauniešu nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas programmas “Pulkā eimu, pulkā teku” fināli0

Publicitātes foto

27. aprīlī Rīgas Tehniskajā Universitātē no plkst. 10.00 notiks bērnu un jauniešu nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas programmas “Pulkā eimu, pulkā teku”(PEPT) noslēguma fināla konkursi.

Gatavojoties ikgadējiem nacionāla mēroga bērnu un jauniešu folkloras svētkiem PEPT 2019, bērni un jaunieši no visas Latvijas piedalās konkursos. Finālā tiksies spēcīgākās folkloras kopas un individuālie dziedātāji, dejotāji un muzicētāji – gan folkloras kopu dalībnieki, gan izpildītāji, kas nedarbojas folkloras kopās. Dalībniekiem tā ir arī individuālās meistarības apliecināšanas iespēja.

PEPT 2019. gada tēma ir “rotā saule, rotā bite”, saskaņā ar kuru bērni un jaunieši ir apguvuši zināšanas, prasmes un iemaņas daudzveidīgos folkloras žanros visa mācību gada garumā.

“Tradicionālās kultūras, īpaši nemateriālā kultūras mantojuma apgūšana un pārmantošana, bērnu un jauniešu vidē ir būtiska mūsdienu kultūras sastāvdaļa. Globalizācijas laikmetā dalībniekiem ir iespēja piedzīvot savu etnisko un kultūras identitāti, pārmantot prasmes un zināšanas, tās izmantojot šodien,” atklāj projekta vadītāja Māra Mellēna.

PEPT 2019 konkursu fināli:
• Dziedātāju konkurss “Dziesmu dziedu, kāda bija”;
• Muzikantu konkurss “Klaberjakte”;
• Dejas sacīkstes”Vedam danci”.

35. Bērnu un jauniešu folkloras svētki PEPT 2019 notiks 18. un 19. maijā Iecavā, pulcējot ap 1500 dalībnieku. Iecavas novads ir pazīstams ar savām biškopības tradīcijām, zemkopības un amatniecības tradīcijām, ar kurām dalībnieki tiks iepazīstināti. Tuvojoties pasākuma norisei, tiks sniegta plašāka informācija par svētku programmu.

“Pulkā eimu, pulkā teku” ir nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas programma, kuras galvenais uzdevums ir aktualizēt paaudzēs krātā mantojuma – īpaši nemateriālais kultūras mantojuma: prasmju, iemaņu, stāstu, dziesmu, melodiju, deju, ēdienu recepšu un dzīves gudrību pielietojuma iespējas šodien, šeit un tagad katram no mums, atbildīgi saglabāt un attīstīt, nododot tālāk. Nemateriālais kultūras mantojums tiek apgūts dažādos folkloras žanros.

LA.lv