×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. decembris, 2014
Drukāt

Obama: Sankcijās pret Krieviju galvenais ir ASV un Eiropas vienotība (2)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

ASV prezidents Baraks Obama paudis iebildumus pret vienpusēju sankciju pastiprināšanu pret Krieviju, ko varētu iniciēt Kongress, norādot, ka īstais spēks ir vienotībā ar Eiropu.

“No Kongresa puses var notikt noteikta kustība, lai mēs apsteigtu Eiropu [ar sankcijām]. Pēc mūsu domām, tas nebūtu produktīvi un iespējams, ka mums drīzumā būs vajadzīga palīdzība no biznesa sabiedrības puses, lai aizstāvētu šo argumentu nākamā Senāta Ārlietu komitejas priekšsēdētāja priekšā,” Eksporta padomes sēdē Baltajā namā paziņoja Obama.

Viņš uzsvēra, ka, izdarot ekonomisku spiedienu uz Krieviju, patiesībā svarīga ir vienotības saglabāšana, lai “Eiropa turpinātu iet kopsolī” ar ASV.

Pēc Obamas domām, Krievijas prezidents Vladimirs Putins var gūt panākumus, ja viņam izdosies panākt šķelšanos transatlantiskajās attiecībās.

“Ja jūs ieraudzīsiet, ka Eiropa un ASV ir sašķeltas, tad tā būs [Putina] stratēģiska uzvara. Un mans nodoms ir to novērst,” sacīja Obama.

“Doma, ka mēs varam vienkārši bezgalīgi uzpūst sankcijas, kuru dēļ Putins beigās pārdomās, ir pārrēķināšanās. Taču ja krievi sapratīs, ka [ASV un Eiropas] koalīcijā šķelšanās nav, tad ar laiku jūs redzēsiet, kā viņi sāk runāt, ka cena viņu ekonomikai pārsniedz jebkādus stratēģiskos ieguvumus,” sacīja Obama.

Viņš uzsvēra, ka Putins nebūt nav tik labs spēlētājs, kā viņu reizēm attēlo Rietumu prese, jo situācija Ukrainā patiesībā pārsteigusi Krieviju nesagatavotu.

“Politiskā kontekstā [Krievijas] iekšienē tas spēlēja viņam par labu, taču dziļi kaitēja Krievijas ekonomikai īstermiņa un ilgtermiņa perspektīvā. Mēs panākumus ar sankcijām guvām tieši tāpēc, ka bijām sistemātiski un pārliecinājāmies, ka starp mums un eiropiešiem nebija neaizpildītu spraugu. Tā tam arī jāturpinās,” paziņoja Obama.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Melnais čurka grib ievilkt veco, prātu izkūkojušo Eiropu nabadzībā un nemieros. Kroplis.pašam bikses pilnas no Krievijas, tagad ar svešām Eiropas rokām ! Un pašapmierinātā un pastulbā Eiropa skrien pa priekšu lokomotīvei! Idioti!
    Slava Krievijai, kura neņem galvā ne kretīnu melno čurku, ne pastulbo Eiropu un vēl vairāk kaut kādu sētas kranci latviju ar pederastu priekšgalā.

    • sankcijas jāpastiprina Atbildēt

      Nu tad brauci mājās, urla! vai Krievu impērijā vietas trūkst? Ko jūs krievi, kā utis, lieniet pie citām tautām?

Draugiem Facebook Twitter Google+