×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
18. jūnijs, 2013
Drukāt

Obama un Putins vienojas turpināt centienus Sīrijas miera labā

LETA/AFPLETA/AFP

ASV un Krievijas prezidenti Baraks Obama un Vladimirs Putins G8 valstu samitā Ziemeļīrijā pirmdien atzina, ka viņu starpā pastāv ievērojamas domstarpības Sīrijas jautājumā, tomēr viņi vienojušies turpināt centienus, lai Ženēvā sarīkotu Sīrijas miera konferenci.

Tiešo sarunu noslēgumā Obama un Putins apliecināja, ka viņiem ir kopīgs mērķis – apturēt Sīrijā vardarbību.

“Nav tā, ka mūsu pozīcijas pilnībā sakristu, bet mēs esam vienoti mūs kopīgajos centienos apturēt vardarbību Sīrijā, apturēt upuru skaita pieaugumu, atrisināt problēmas ar miermīlīgiem līdzekļiem, ieskaitot Ženēvas sarunas,” sacīja Putins.

Obama norādīja, ka abi līderi devuši rīkojumus savām komandām turpināt centienus ar mērķi sarīkot Sīrijas miera konferenci Šveicē.

ASV un Krievijas prezidenti arī pauda optimismu par Irānu, ņemot vērā tur notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātus.

Vēl pirms tam G8 valstu delegācijas debatēja par globālo ekonomiku, līderiem atzīstot, ka pasaules perspektīvas joprojām ir vājas.

Krievija un ASV, kaut arī Sīrijas konfliktā tās atbalsta pretējās puses, jau maijā vienojās Ženēvā sarīkot miera konferenci, šādi cenšoties rast politisku atrisinājumu krīzei.

Sīrija “strādās Ženēvas konferences panākumu labā”, vēl pirmdien sacīja Sīrijas ārlietu ministra vietnieks Faisals Mikdads, piebilstot – viņš cer, ka arī pārējie foruma dalībnieki būs “patiesi”.

Opozīcija savai dalībai konferencē izvirzījusi vairākus priekšnosacījumus, cita starpā arī pieprasot nemierniekiem nodrošināt jaunus bruņojuma sūtījumus.

Sīrijas konflikts ilgst jau vairāk nekā divus gadus, un tajā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 93 000 cilvēku, arī vismaz 6500 bērnu, liecina jaunākie dati, kurus atklātībai nodevis ANO cilvēktiesību birojs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+