Latvijā
Kriminālziņas

Ogrē automašīnas bagāžniekā atrod paslēpušos zagli 16

Valsts policija

Ogrē kāds zaglis, mēģinot aizbēgt no policistiem, paslēpies automašīnas bagāžniekā, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

8.decembrī triju personu grupa, kurām bija izstrādāta shēma zādzību veikšanām no telekomunikāciju veikaliem, devās uz kārtējo tirdzniecības vietu Ogrē, lai nozagtu mobilos telefonus. Arī šoreiz noziedzniekiem izdevās nozagt divus telefonus un aizbēgt.

Par tikko veikto zādzību, veikala darbinieki nekavējoties ziņoja likumsargiem. Ierodoties notikuma vietā un noskaidrojot zagļu pazīmes, tika uzsāka viņu meklēšana. Šo personu meklēšanā piedalījās arī VP patruļpolicija un Ogres pašvaldības policija. Kopīgiem spēkiem divi no iespējamiem vainīgajiem nekavējoties tika atrasti. Likumsargi šīs personas atrada brīdī, kad tās pārvietojās ar savu transportlīdzekli. Abas personas turpat uz vietas tika aizturētas, bet viņu transportlīdzeklis – nogādāts policijas automašīnu stāvlaukumā.

Likumsargi aizturētajiem vaicāja par trešā līdzdalībnieka atrašanās vietu, taču informācija netika izpausta.

Pēc vairākām stundām šim transportlīdzeklim tika veikta sankcionētā kratīšana. Kratīšanas laikā automašīnas bagāžniekā atrasta trešā meklēšanā izsludinātā persona, kura tika aizturēta.

Visas trīs personas jau iepriekš nonākušas policijas redzeslokā par analoģiskiem noziegumiem.

Pāris dienas pirms šīs zādzības, ļaundari bija veikuši tāda paša rakstura noziegumu, kur tika nozagts viens mobilais telefons. Pēc šī nozieguma likumsargiem jau bija izdevies noskaidrot vienu no organizētās grupas dalībniekiem.

Pret 1991.gadā, 1988.gadā un 1991. gadā dzimušajiem aizturētajiem tika uzsākts kriminālprocess par zādzību, ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

LA.lv