Mobilā versija
+4.7°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
17. jūlijs, 2015
Drukāt

Okupācijas muzejs: Jāvērtē Gailes memoranda patiesie mērķi (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Arhitektes Zaigas Gailes iniciētais “aicinājums Latvijas Okupācijas muzeja ēkas aizstāvībai” ir mēģinājums piešķirt pozitīvu nozīmi komunisma ideoloģijas simboliem Rīgā. Memorandā minētie objekti ir vērtēti tikai pēc formas, ignorējot to ideoloģiju.

Memorandā vienlīdzīga nozīme piešķirta kā Brīvības piemineklim un komunistiskā terora upuru piemineklim Torņkalnā, tā arī “Uzvaras piemineklim” Pārdaugavā, bijušajai Latviešu sarkano strēlnieku memoriāla ēkai un LPSR Valsts drošības komitejas ēkai Brīvības un Stabu ielas stūrī. Tiek apelēts, ka tie visi ir vēstures “būtiskas un nepārprotamas zīmes”, kuras nedrīkst pārveidot. Ar šādu izlīdzināšanu autori argumentē prasību pēc Latvijas Okupācijas muzeja paplašināšanas aizliegšanas.

Memorandā ir aicinājums nepieļaut bijušo Latviešu sarkano strēlnieku muzeja, tagadējā, Latvijas Okupācijas muzeja ēkas piebūvi. Ja šī prasība tiktu apmierināta, Latvijas Okupācijas muzeja darbs nebūtu iespējams vairākus gadus. Nav nozīmes tam, vai vilcina šo paplašināšanas projektu, vai arī veido jaunu muzeja attīstības koncepciju: visos gadījumos 2018. gadā, kad Latvija svinēs 100. jubileju, muzejs strādāt nevarētu.

Latvijas Okupācijas muzejs aicina sabiedrību pārdomāt, kādi mērķi vada “izcilās arhitektūras” aizstāvju kampaņu. Vēršam uzmanību uz to, kādas metodes tiek lietotas. Piemēram, LNT televīzijas sižetā Z. Gaile arhitekta Gunāra Birkerta projektu nosauc par “mēslu”, bet muzeja veikalu dēvē par “bodi”, kur tirgot “Sibīrijas trofejas”. Savukārt LTV Kultūras ziņu sižets rāda dārza svētkus, kur arhitekte sagriež un pasniedz viesiem apēšanai kūku, kas veidota muzeja piebūves izskatā.

Tai pašā laikā petīcijā, kas nosūtīta starptautiskajai arhitektu organizācijai DOCOMOMO, kritizējot muzeja rekonstrukcijas plānu, nav minēts starptautiski atzītais arhitekta G. Birkerta vārds. To minot, iespējams, ārvalstu arhitektu reakcija uz petīciju būtu citāda.

Lai kādi būtu kampaņas iegansti, tās rezultāts ir būtisks kaitējums Latvijas Okupācijas muzejam laikā, kad tas visvairāk nepieciešams Latvijas un ārzemju sabiedrības informēšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Izskatās, ka aizstāvot t.s. Nākotnes nama ideju, visi līdzekļi labi …

  2. kauns par brīnišķīgās dr. stomatoloģes Smiltenas meitu…

  3. GAILE IR VIENKĀRŠI NELIETE!!!

  4. Gribas uzdot eks-premjera kundzei vienu jautājumu :”Quo vadis Gailes kundze?” Kālab tieši šajā laikā?
    Vēlēšanas tacu vēl ir diezgan tālu. Kālab Jūs šos minētos padomju arhitektūras pieminekļus nevērtējāt to t apšanas laikā? Jūs tacu esat šo produktu vienaudze?Kālab tieši tagad jūsos ir pamodies kvēlas cīnītājas gars?

  5. Ja gaile ir viena no tām,kurai okupācija ir bijusi patīkamu atmiņu un sadarbības objekts,tad tik kārtējo reizi jākonstatē mērķtiecīga okupantu kadru destruktīvā darbība vēstures falsifīcēšanā.

  6. Iesālieties tak ar to savu piebūvi! Kur Nāgels ķer piķi nepārtraukti publicēties? Okupācijas muzejam atbilstošs nosaukums – okupē pilsētas labāko daļu un bļauj visskaļāk, ka šos represē.

  7. ar savu bandu rīkojas kā okupantu un kolonistu vēlmju īstenotāja, respektīvi, kā kolaborante. Re kāda latviete!

Māris Antonevičs: Kurš pirmais neizturēs "Saskaņas" testu? (8)Valdošās koalīcijas partiju trio – Zaļo zemnieku savienības, Nacionālā apvienības un "Vienotības" – piedāvājums Rīgas domes vēlēšanām pagaidām izskatās pabāls.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Oligarhu lietas kapusvētki

KNAB izbeidzis tā dēvēto oligarhu lietu, jo neesot konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs. Lieta tika ierosināta 2011. gada maijā saistībā ar Latvijas Satiksmes ministrijas, Rīgas brīvostas valdes amatpersonu un valsts amatpersonu iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem. Saskaņā ar izmeklētāja pieņēmumu Ainārs Šlesers 2010. gadā piedāvājis Ventspils mēram Aivaram Lembergam, ka viņš panāks Lembergu interesējoša līguma noslēgšanu starp Rīgas brīvostas pārvaldi un SIA “Mediju nams”. Par to Šlesers lūdzis Lembergu, izmantojot savu sociālo stāvokli, noorganizēt Amerika iecelšanu brīvostas valdes priekšsēdētāja amatā.

Kā jūs rīkotos, ja Latvija piedzīvotu militāru uzbrukumu?
Gunārs Nāgels: Matemātika vai Математика (9)Latviešu valoda ir vienīgā valsts valoda Latvijā. To pārliecinoši apliecinājām ar referendumu 2012. gadā. Mūsu valodas “izredzēto vietu” apliecina šī gada sākuma ažiotāža
Draugiem Facebook Twitter Google+