Mobilā versija
+5.0°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 25. aprīlis, 2017
17. jūlijs, 2015
Drukāt

Okupācijas muzejs: Jāvērtē Gailes memoranda patiesie mērķi (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Arhitektes Zaigas Gailes iniciētais “aicinājums Latvijas Okupācijas muzeja ēkas aizstāvībai” ir mēģinājums piešķirt pozitīvu nozīmi komunisma ideoloģijas simboliem Rīgā. Memorandā minētie objekti ir vērtēti tikai pēc formas, ignorējot to ideoloģiju.

Memorandā vienlīdzīga nozīme piešķirta kā Brīvības piemineklim un komunistiskā terora upuru piemineklim Torņkalnā, tā arī “Uzvaras piemineklim” Pārdaugavā, bijušajai Latviešu sarkano strēlnieku memoriāla ēkai un LPSR Valsts drošības komitejas ēkai Brīvības un Stabu ielas stūrī. Tiek apelēts, ka tie visi ir vēstures “būtiskas un nepārprotamas zīmes”, kuras nedrīkst pārveidot. Ar šādu izlīdzināšanu autori argumentē prasību pēc Latvijas Okupācijas muzeja paplašināšanas aizliegšanas.

Memorandā ir aicinājums nepieļaut bijušo Latviešu sarkano strēlnieku muzeja, tagadējā, Latvijas Okupācijas muzeja ēkas piebūvi. Ja šī prasība tiktu apmierināta, Latvijas Okupācijas muzeja darbs nebūtu iespējams vairākus gadus. Nav nozīmes tam, vai vilcina šo paplašināšanas projektu, vai arī veido jaunu muzeja attīstības koncepciju: visos gadījumos 2018. gadā, kad Latvija svinēs 100. jubileju, muzejs strādāt nevarētu.

Latvijas Okupācijas muzejs aicina sabiedrību pārdomāt, kādi mērķi vada “izcilās arhitektūras” aizstāvju kampaņu. Vēršam uzmanību uz to, kādas metodes tiek lietotas. Piemēram, LNT televīzijas sižetā Z. Gaile arhitekta Gunāra Birkerta projektu nosauc par “mēslu”, bet muzeja veikalu dēvē par “bodi”, kur tirgot “Sibīrijas trofejas”. Savukārt LTV Kultūras ziņu sižets rāda dārza svētkus, kur arhitekte sagriež un pasniedz viesiem apēšanai kūku, kas veidota muzeja piebūves izskatā.

Tai pašā laikā petīcijā, kas nosūtīta starptautiskajai arhitektu organizācijai DOCOMOMO, kritizējot muzeja rekonstrukcijas plānu, nav minēts starptautiski atzītais arhitekta G. Birkerta vārds. To minot, iespējams, ārvalstu arhitektu reakcija uz petīciju būtu citāda.

Lai kādi būtu kampaņas iegansti, tās rezultāts ir būtisks kaitējums Latvijas Okupācijas muzejam laikā, kad tas visvairāk nepieciešams Latvijas un ārzemju sabiedrības informēšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Izskatās, ka aizstāvot t.s. Nākotnes nama ideju, visi līdzekļi labi …

  2. kauns par brīnišķīgās dr. stomatoloģes Smiltenas meitu…

  3. GAILE IR VIENKĀRŠI NELIETE!!!

  4. Gribas uzdot eks-premjera kundzei vienu jautājumu :”Quo vadis Gailes kundze?” Kālab tieši šajā laikā?
    Vēlēšanas tacu vēl ir diezgan tālu. Kālab Jūs šos minētos padomju arhitektūras pieminekļus nevērtējāt to t apšanas laikā? Jūs tacu esat šo produktu vienaudze?Kālab tieši tagad jūsos ir pamodies kvēlas cīnītājas gars?

  5. Ja gaile ir viena no tām,kurai okupācija ir bijusi patīkamu atmiņu un sadarbības objekts,tad tik kārtējo reizi jākonstatē mērķtiecīga okupantu kadru destruktīvā darbība vēstures falsifīcēšanā.

  6. Iesālieties tak ar to savu piebūvi! Kur Nāgels ķer piķi nepārtraukti publicēties? Okupācijas muzejam atbilstošs nosaukums – okupē pilsētas labāko daļu un bļauj visskaļāk, ka šos represē.

  7. ar savu bandu rīkojas kā okupantu un kolonistu vēlmju īstenotāja, respektīvi, kā kolaborante. Re kāda latviete!

Uldis Šmits: Gribi Eiropu, gatavojies Marinai (1)Nesenā pieredze liek būt gataviem jebkādiem pavērsieniem Francijas prezidenta vēlēšanās
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Uzmanību! Pilnīgu klusumu zālē!

Brīnums, ko sagatavojusi Finanšu ministrija

Finanšu ministrija pagājušās nedēļas nogalē saskaņošanai nodevusi visām nozaru ministrijām, sociālajiem, kā arī citiem sadarbības partneriem “Valsts nodokļu politikas pamatnostādņu 2018. – 2021. gadam” projektu. Atzinumi tiks gaidīti līdz pirmdienai, lai jau piektdien, 28. aprīlī, to varētu izskatīt Ministru kabineta ārkārtas sēdē.

Par gaidāmo nodokļu reformu jau daudz spriests, izskanējuši dažādi darba varianti. ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis intervijā TV3 izteicies, ka nodokļu reformas izmaksu kompensējošie priekšlikumi – PVN palielināšana zālēm vai akcīzes degvielai –, kuri izraisījuši sabiedrības sašutumu, esot Finanšu ministrijas ierēdņu izdomājums, kas graujot ZZS ministru veidotās reformas īstenošanu. A. Brigmanis visai skarbi izteicās par Danas Reiznieces-Ozolas vadītās ministrijas cilvēkiem, kuri pārāk daudz runājot par to, ko politiķi vēl nav izsprieduši, un ieteica FM ierēdņiem turpmāk par šiem jautājumiem paklusēt.

Vai Latvijai būtu jāiesaistās "Nord Stream 2" projektā?
Monika Zīle: Mīļoto slaktēšana (2)Mūsu dzimtās valodas jēdzienu lietošana kļūst arvien paviršāka
Draugiem Facebook Twitter Google+