Okupācijas videoliecībās ierakstīts 3550 stundu 0

Latvijas Okupācijas muzeja videoliecībās ierakstīts kopumā 3550 stundu, un, lai iepazītos ar šo krājumu, būtu nepārtraukti jāskatās pieci mēneši, aģentūrai BNS pavēstīja muzejā.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Kolekcija ir lielākā šāda krātuve Eiropā, kurā savāktas vienkopus divu totalitāro režīmu apsūdzības ‒ videoliecības. Krātuves materiālus izmanto filmu un teātra režisori, scenāriju autori, pētnieki un citi interesenti.

Okupācijas muzeja Audiovizuālo materiālu krātuve videoliecības ieraksta kopš 1996.gada. Liecības snieguši cilvēki, kuru dzīves gājumu krasi ietekmējusi padomju vai nacistu okupācijas varas realizētā politika, piemēram, represētie, deportētie, bēgļi, nozīmīgu Latvijas vēstures notikumu aculiecinieki.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šogad februārī ierakstīts divtūkstošais videoliecības ieraksts, kurā nofilmēta 1949.gada 25.martā deportētā Latvijas tenora, operdziedātāja, vokālā pedagoga un komponista Jāņa Sproģa videoliecība.

Lai iepazīstinātu ar audiovizuālo materiālu krātuves darbību, tās nozīmi un izmantošanas iespējām, pirmdien, 26.martā, notiks konference.

Konference paredzēta muzeju un arhīvu darbiniekiem, audiovizuālo studiju programmu studentiem, filmu un teātra režisoriem, scenāriju autoriem un citiem interesentiem.

Konferencē piedalīsies Audiovizuālo materiālu krātuves vadītājs Andrejs Feldmanis un audiovizuālā krājuma glabātāja Lelde Neimane, aicināta piedalīties arī Latvijas Universitātes profesore Janīna Kursīte, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Pēteris Krilovs un operdziedātājs Jānis Sproģis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.