Mobilā versija
+19.5°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 22. jūlijs, 2017
25. marts, 2012
Drukāt

Okupācijas videoliecībās ierakstīts 3550 stundu

Latvijas Okupācijas muzeja videoliecībās ierakstīts kopumā 3550 stundu, un, lai iepazītos ar šo krājumu, būtu nepārtraukti jāskatās pieci mēneši, aģentūrai BNS pavēstīja muzejā.

Kolekcija ir lielākā šāda krātuve Eiropā, kurā savāktas vienkopus divu totalitāro režīmu apsūdzības ‒ videoliecības. Krātuves materiālus izmanto filmu un teātra režisori, scenāriju autori, pētnieki un citi interesenti.

Okupācijas muzeja Audiovizuālo materiālu krātuve videoliecības ieraksta kopš 1996.gada. Liecības snieguši cilvēki, kuru dzīves gājumu krasi ietekmējusi padomju vai nacistu okupācijas varas realizētā politika, piemēram, represētie, deportētie, bēgļi, nozīmīgu Latvijas vēstures notikumu aculiecinieki.

Šogad februārī ierakstīts divtūkstošais videoliecības ieraksts, kurā nofilmēta 1949.gada 25.martā deportētā Latvijas tenora, operdziedātāja, vokālā pedagoga un komponista Jāņa Sproģa videoliecība.

Lai iepazīstinātu ar audiovizuālo materiālu krātuves darbību, tās nozīmi un izmantošanas iespējām, pirmdien, 26.martā, notiks konference.

Konference paredzēta muzeju un arhīvu darbiniekiem, audiovizuālo studiju programmu studentiem, filmu un teātra režisoriem, scenāriju autoriem un citiem interesentiem.

Konferencē piedalīsies Audiovizuālo materiālu krātuves vadītājs Andrejs Feldmanis un audiovizuālā krājuma glabātāja Lelde Neimane, aicināta piedalīties arī Latvijas Universitātes profesore Janīna Kursīte, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Pēteris Krilovs un operdziedātājs Jānis Sproģis.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (5)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (5)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+