×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. februāris, 2015
Drukāt

Olands: Vēl nav piemērotu apstākļu “Mistral” kuģu nodošanai Krievijai (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijas prezidents Fransuā Olands paziņoja, ka, neskatoties uz Minskā panākto vienošanos par uguns pārtraukšanu Ukrainā, vēl nav iestājušies atbilstoši apstākļi, lai izpildītu līgumu par “Mistral” klases desantkuģu nodošanu Krievijai.

Olands līguma izpildi apturēja pagājušajā gadā, piekāpjoties citu Eiropas Savienības dalībvalstu spiedienam, kas īpaši pastiprinājās pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. Olands, kas uz ES samitu Briselē bija ieradies tieši no Baltkrievijas galvaspilsētas, kur viņš piedalījās sarunās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, Vācijas kancleri Angelu Merkeli un Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, norādīja, ka gadījumā, ja Minskas vienošanās tiks pilnībā izpildīta, situācija varētu mainīties. “Ceru, ka tas kādu dienu notiks,” pēc ES samita sacīja Francijas prezidents.

Tikmēr Krievijas mediji jau pasteigušies izplatīt ziņas, ka jau nākamnedēļ Francija varētu uzsākt pirmā uzbūvētais “Mistral” klases kuģa nodošanu Krievijai. “Komanda par “Mistral” kuģa nodošanu no Elizejas pils var tikt dota jau nākamās nedēļas sākumā, lai marta pirmajā pusē kuģis jau pilnībā būtu gatavs nodošanai Krievijas pusei,” atsaucoties uz kādu avotu diplomātu aprindās, ceturtdien vēstīja aģentūra “Interfax”. Minskas sarunu veiksme ļaus Parīzei saglabāt reputāciju sabiedroto acīs, gan arī apstiprināt uzticama bruņojuma piegādātāja labo slavu, skaidroja avots.

Līgums par divu “Mistral” klases kuģu piegādi starp Francijas uzņēmumu DCNS un Krievijas “Rosoboronexport” tika noslēgts 2011. gadā. Līguma summa ir 1,2 miljardi eiro, un militāri tehniskajā jomā abu valstu starpā tas ir lielākais līgums. Atbilstoši sākotnējam plānam pirmo kuģi bija paredzēts piegādāt 2014. gada oktobrī vai novembrī, bet otro – 2015. gadā. Taču, ņemot vērā situāciju Ukrainā, Francija pakļāvās starptautiskās sabiedrības spiedienam attiecībā uz šo darījumu un septembrī atlika pirmā “Mistral” klases kuģa piegādi. Jaunā gada pirmajā dienā Francijas aizsardzības ministrs Žans Īvs Ledriāns paziņoja, ka Francija kuģus Krievijai nepiegādās, kamēr neredzēs konkrētu apliecinājumu paliekošam mieram Ukrainā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. krievijai jaabgalvo ka mistral kugi netiks lietoti pret bijusham psrs valstim.
  citadak, francijai bus jabut at bildigai par krievijas mistral izlietoshanu.

 2. KUR maskaliem nauda pirkt kugīšus? Ha-ja-ha!
  Labāk lai izdrāž no priežu koka un palaiž Volga.
  Būs pietiekami labi un pa naudas makam.
  Maskaļu iperija neko vairāk nespēj atļauties.
  Kā jau visiem iz vēstures mēslaines.
  Hitleram, Stalinam, Leninam unt MAO

 3. Vovam vairs nederēs Mistraļi. Viņam vajaga vēstures mēslaini.
  Līdz augustam nav tālu. Būs beigts kā žurka žirku zāles saēdies.

  Aprunajaties ar mani pēc 21. augusta.
  Ja pie gadijuma Vova karāsies pakārts.
  Hitlers nošāvās pats. Vovam būs gods citu pakārtam karināties.
  Forši karināties vētures mēslaine.

 4. Pēc Doņeckas un Krimas atbrīvošanas par to varētu padomāt!

 5. Kā autobraucēju kaut kas spiež pieturēt pie krūmiņiem, tā laikam Olandu ( Franciju) spieda pieturēt Minskā… Un laikam ne jau Ukraina. Ka spieda Vāciju? Polijas dalīšana pēc solījuma?

 6. tad jau redzees…

 7. pēc vakardienas vienošanās Atbildēt

  aplenktajau varonigajai ukrainas armijai šobrid butu vai nu jāpadodas vai jāizlaužas ar steigu lai 15 datumā pamiers var stāties spēkā. tā nenotiek, viņi sēž un gaida pamiera iestāšanās datumu, tad kaujas kārtibā lauzisies laukā , kaujinieki šos protams apšaudis un visi rietumu mēdiji vienā balsī sludinās ka kremlis lauzis minskas vienošanos, ka tas nekavejoties jāsoda….. varat manu prognozi ierāmet lai atceretos kad tā tas ari notiks

Draugiem Facebook Twitter Google+