Uncategorized

Olte: vajadzētu pagarināt līdaku saudzēšanas periodu0

Foto-LETA

Šogad ieilgušās ziemas dēļ līdaku saudzēšanas periods Latvijā ir jāpagarina vēl par divām nedēļām, aģentūrai BNS atzina pazīstamais makšķernieks un dabas draugs Māris Olte.

Lai gan Liepājas, Nīcas un Grobiņas pašvaldību pārstāvji kopā ar makšķernieku organizācijām pieprasījuši Zemkopības ministrijai (ZM) sekmīga nārsta nodrošināšanai pagarināt līdaku makšķerēšanas liegumu, ministrija pagaidām nekādus ierobežojumus nav noteikusi.

Olte apliecināja, ka vēl aizvien līdaku nārsts Latvijā nav sācies un šogad, visticamāk, tas ieilgs, jo īpaši Ziemeļlatvijā, kur zemi klāj pamatīga sniega sega, bet upes un un ezerus ‒ biezs ledus slānis.

Viņš atgādināja, ka līdakas nārsta laikā kļūst mazāk piesardzīgas un tās ir iespējams noķert daudz vieglāk, turklāt bieži vien ar nesportiskām metodēm, ar tīkliem, mēģinot tās aizcirst ar āķiem aiz sāniem vai citādi.

“Centieni noķert zivis šādā nesportiskā veidā bija redzami arī Lielupē, kad daži vīri ar vizuļu āķiem zivju migrācijas laikā centās aizcirst garām peldošās zivis,” teica Olte.

ZM Zivsaimniecības departamenta direktors Normunds Riekstiņš aģentūrai BNS norādīja, ka ministrijā par līdaku ķeršanas lieguma iespējamo pagarināšanu pagaidām nav lemts, taču atgādināja, ka ministrijai šādas tiesības ir un reiz tās jau izmantotas, pagarinot lašu saudzēšanas laiku. Par šo jautājumu ministrijā paredzēts lemt, tiklīdz no kādas iesaistītās puses būs saņemts attiecīgs lūgums.

Vienlaikus ZM pārstāvis sacīja, ka, pirms pieņemt lēmumu par lieguma pagarināšanu, ministrija konsultēsies ar speciālistiem par tā nepieciešamību.

LA.lv
IB
Ieva Bērziņa
Uncategorized
Horoskops atklāj tavu līdzību ar slavenībām. Kādas zvaigžņu iezīmes piemīt tev? 1
11. janvāris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Mihaela Šūmahera “Ferrari” pārdots izsolē par rekordcenu
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Stalone noliedz apsūdzības seksuālā uzbrukumā kā “smieklīgas”
17. novembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
21. gadsimts vairs nav autoritātes laiks. To nomaina īslaicīgas slavenības. Saruna ar Skaidrīti Lasmani
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Finanšu izlūkošanas dienests iesaldē 212,5 miljonus eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu
57 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Privātā kapitāla uzvaras gājiens
1 stunda
Barbara Ālīte
Dabā
Ceturtdien valsts austrumos gaidāms vēsāks, rietumos – siltāks laiks
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānijā kravas mašīnas konteinerā atrasti 39 cilvēku līķi
2 stundas