Pasaulē
Eiropa

Itālijā plaša operācijā pret ķīniešu mafiju 16

AFP/LETA

Itālijas policija operācijā pret mafijas stila ķīniešu sindikātu aizturējusi 28 cilvēkus, tostarp organizācijas līderi.

57 gadus vecais Džans Naidzuns tika aizturēts Romā. Policija viņu raksturojusi kā “ķīniešu mafijas karali”.

Pirms aizturēšanas policija viņu izsekoja Florences priekšpilsētā Prato, kur atrodas liela ķīniešu kopiena.

Lai izrādītu savu bagātību un ietekmi, Džans Romas viesnīcā “Hilton” 2013.gadā organizējis kāzas, uz kurām viesi ieradušies ar “Ferrari” un “Lamborghini” markas automašīnām.

Viņa vadītā organizācija sākotnēji tika turēta aizdomās par naudas aizdošanu uz lieliem procentiem grūtībās nonākušiem cilvēkiem, kā arī izspiešanu. Vēlāk tika noskaidrots, ka tā ir “ieviesusi monopolu” autopārvadājumu biznesā, valsts radiostacijai RAI pavēstīja policijas pārstāvis Alesandro Džuljāno.

Ķīniešu sindikāts ir iesaistīts arī prostitūcijā, narkotiku tirdzniecībā un nelikumīgu derību rīkošanā, un tam bijušas bāzes Prato, Romā, Padujā, Milānā, Parīzē, Madridē un Neisā, Vācijas rietumos.

Izmeklēšana pēc divu ķīniešu slepkavības sākās 2011.gadā Prato, kas ir nozīmīgs tekstilražošanas centrs. Pilsētā kopumā aizturēti 16 cilvēki.

Septiņi cilvēki operācijas ietvaros aizturēti Romā, divi Francijā, bet pa vienam Milānā un Padujā, pavēstīja policija, piebilstot, ka vēl 21 cilvēka darbība tiek izmeklēta.

Aizdomās turamie tiek apsūdzēti par dalību mafijas organizācijā, kas Itālijā sodāma ar vismaz 10 gadus ilgu cietumsodu, kā arī par citiem nekonkretizētiem noziegumiem, paziņoja policija.

Varasiestādes arī konfiscējušas aktīvus vairāku miljonus eiro vērtībā, tostarp īpašumus, automašīnas, kā arī 61 bankas un investīciju kontu.

Itālijas iekšlietu ministrs Marko Minnīti apveica policiju “par triecienu bīstamas organizācijas sirdī”.

LA.lv