×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. februāris, 2014
Drukāt

“Orbīta” piedalīsies Tallinas grafikas triennālē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Radošā apvienība “Orbīta” uzaicināta uzstāties 16. Tallinas grafikas triennāles atklāšanas pasākumā, kas notiks 6. februārī KUMU mākslas muzejā Tallinā, portālu LA.lv informēja radošās apvienības pārstāvji.

Triennālē “Orbīta” piedalīsies ar Latvijā jau iepriekš demonstrēto projektu – instalāciju “Radio siena”. 2012. gadā tas bija iekļauts Cēsu mākslas festivāla programmā, par ko bijis nominēts Purvīša balvai. Šai reizē radio aparātu “balsis” ierunāsies ne tikai latviešu un krievu valodās, bet arī angliski un igauniski. Izvērtējot apvienības radošo darbību, “Orbītu” triennālē piedalīties uzaicinājusi tās kuratore Marija Kēra-Temsena (Maria Kjær Themsen). “Radio siena” muzejā būs skatāma līdz pat 1. jūnijam.

16. Tallinas grafikas triennālei šoreiz dots nosaukums “Literacy / Illiteracy” (“Lasītprasme / Analfabētisms”). Kā vēsta triennāles interneta vietne, “salīdzinājumā ar 20. gadsimta sākumu, lasītprasmes jēdziens šobrīd ieguvis jaunu nozīmi. Ja kādreiz tas pamatā attiecās uz lasīšanas un rakstīšanas prasmēm, tad šobrīd iespējams runāt par dažādiem lasītprasmes veidiem, galvenokārt digitālo, bet vēl arī par funkcionālo, matemātisko, dabaszinātņu un mediju lasīšanu.” Triennāles mērķis ir veicināt diskusiju par attiecībām starp grafikas tradīcijām un mūsdienīgām pieejām. Tieši mūsdienīgās pieejas ir “Orbītas” pārstāvju radošās darbības pamatā.

Kopā ar pārstāvjiem no “Orbītas” triennālē, kas noritēs no 7. februāra līdz 1. jūnijam, piedalīsies vēl citi ar Latviju saistīti mākslinieki – Leonards Laganovskis, Darja Meļņikova un Oļa Vasiļjeva. Interesanti, ka ar triennāles aktivitātēm nesaistīti KUMU mākslas muzejā no 21. februāra būs skatāma arī latviešu mākslinieka Visvalža Ziediņa (1942 – 2007) darbu izstāde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+