×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. janvāris, 2014
Drukāt

Organizē atbalsta pasākumu Ukrainas tautai pie Brīvības pieminekļa (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

TOPSHOTS Women holding icons kneel in front of riot police in the center of Kiev on January 24, 2014 in the center of Kiev on January 24, 2014. Ukrainian protesters Friday expanded their protest camp in Kiev closer to the administration of President Viktor Yanukovych, after crisis talks to end Ukraine's worst crisis since its 1991 independence ended in deadlock. After five days of clashes that activists say left five dead, Ukraine's three main opposition leaders held several hours of talks with Yanukovych late Thursday but the minor concessions they announced were greeted with derision by protesters.AFP PHOTO / SERGEI SUPINSKY

Rīgā, pie Brīvības pieminekļa rītdien paredzēts otrais pasākums, paužot atbalstu Ukrainas tautai, aģentūru LETA informēja pasākuma organizatori.

Piedalīties akcijā tiek aicināti visi, kam rūp cilvēktiesības, vārda brīvība, miers un demokrātiskas sabiedrības principi. Akcijas laikā tiks dziedāta himna un aizdegtas svecītes.

Organizatori lūdz nācējus neņemt līdzi kādas konkrētas partijas karogus, uzsverot, ka tā ir brīvprātīgi organizēta akcija, kas atbalsta mieru, solidaritāti, demokrātiju un cilvēktiesības.

Manifestācijā pie Ukrainas vēstniecības daudzi cilvēki pauda neapmierinātību ar Nacionālās apvienības un “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” karogiem, jutās neērti, tāpēc lūdzam ņemt tikai Latvijas un Ukrainas karogus, norādīts sociālajā tīklā “Facebook”.

Vairāk nekā 160 cilvēki “Facebook” norādījuši, ka apmeklēs šo pasākumu, to skaitā arī politiķi, piemēram, Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle (VL-TB/LNNK).

Pasākums notiks svētdien, 26.janvārī, plkst.15 pie Brīvības pieminekļa. Sīkāka informācija par pasākumu izvietota “Facebook”.

Kā ziņots, pirmajā zibakcijā pie Ukrainas vēstniecības Rīgā, lai paustu atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem saistībā ar tur notiekošajiem nemieriem un vardarbību, bija sapulcējušies aptuveni 100 cilvēku.

Kā novēroja aģentūra LETA, daudziem rokās bija Latvijas un Ukrainas karogi, dažādi plakāti, kuros pausts atbalsts demokrātiskām vērtībām, brīvībai, kā arī fotogrāfijas ar nemierniekiem.
Kā aģentūrai LETA pastāstīja viena no akcijas rīkotājām Ilona Bičevska, tā tiek rīkota, lai paustu atbalstu Ukrainas sabiedrībai un iestātos pret vardarbību.

Vairāki akcijas dalībnieki mēģinājuši savā apģērbā ielikt kādu akcentu Ukrainas karoga krāsās – zilā vai dzeltenā. Tāpat sanākušajiem tiek dalītas zilas un dzeltenas lapas ar aicinājumu uz tām uzrakstīt, par kādām vērtībām viņi iestājas un kāpēc ieradušies.

Pasākuma norisi uzmanīja vairākas policijas ekipāžas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jūtos neērti, ka Latvijā daudzi ukraiņi nelieto latviešu valodu un nodarbojas ar rusifikāciju. Jūtos neērti, ka daudzi ukraiņi ir visīstākie okupanti un kolonisti, kuri te iekļiduši laikā no 1945.-1991., kad PSRS veica Latvijas okupāciju.

Draugiem Facebook Twitter Google+