×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. augusts, 2015
Drukāt

“Origo Summer Stage” programma noslēgsies ar divām skanīgām dienām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Noslēdzoties trīs mēnešus garajai vērienīgajai kultūras aktivitāšu centra “Origo Summer Stage” koncertu sezonai, rīdziniekiem un pilsētas viesiem šonedēļ tiks dāvāti divi augstvērtīgi koncerti, vēsta rīkotāji.

27. augustā klausītājus priecēs plaša pašmāju un ārzemju viesu folkmūzikas programma “Origo Folkfestivāls”, kurā uzstāsies arī iemīļotā grupa “DAGAMBA”. Savukārt 28. augustā koncertā “6 ģitārspēles virtuozi” uz skatuves redzēsim spilgtākos pašmāju ģitāras virtuozus un slaveno rokmūzikas zvaigzni Robu Tonjoni.

Ceturtdien, 27. augustā, no plkst. 16 līdz 20 skanēs “Origo Folkfestivāls”, kura programma tapusi sadarbībā ar Austrumu mūzikas festivālu “Rumi fest”, kas tiek rīkots par godu izcilā persiešu dzejnieka un mistiķa Džalāluddīna Rūmī dzimšanas dienai.

Koncerta sākumā plkst. 16 uz skatuves uzstāsies apvienība “Latvian Manouche Quartet”, kas izpilda skaistos svinga laikmeta skaņdarbus no Džango Reinharda un viņa laikabiedru repertuāra, popularizējot franču čigānu džeza tradīcijas. Apvienībā spēlē Aleksejs Bahirs (vijole), Gatis Ziema (ģitāra), Ģirts Pavēnis (ģitāra) un Ginta Garūta (kontrabass).

Koncerta turpinājumā plkst. 17 skatītājus priecēs irāņu-lietuviešu kopprojekts. Tajā muzicē trīs spilgti un daudzveidīgi mūziķi – Pauls Kilbausks, producents un multiinstrumentālists, kurš pierādījis savu muzikālo talantu Lietuvas elektroniskās mūzikas lauciņā, Sauļus Petreikis, kurš spēlē tādus pūšamos instrumentus no visas pasaules, kā indiešu bansuri, ķīniešu hulusi un dizi, grieķu floghera, nepāliešu flautas, īru un skotu flautas, armēņu duduk un daudzus citus, kā arī mūziķis no Irānas Mohamads Rasuli, kurš ir viena no senākajiem persiešu instrumentiem – ney flautas – meistars.

Savukārt plkst. 18 uz skatuves atgriežas grupa “DAGAMBA”, kas klausītājus priecēja arī “Origo Summer Stage” atklāšanas koncertā, un “Origo Folkfestivāla” noslēgumā plkst. 19 uzstāsies apvienība “3LIVE PROJECT”. Tas ir enerģisks un pozitīvs mūziķu trio, kas radies kopā sanākot populārajam dīdžejam, radio balsij, pasākumu organizatoram un šova “TV Zvaigzne” finālistam – [Ex] da Bass, trompetes spēles virtuozam Normundam Piesim un intuitīvās mūzikas māksliniekam, perkusionistam Eināram Latiševam.

Noslēguma koncerts “6 ģitārspēles virtuozi” skanēs 28. augustā no plkst. 18 līdz 22. Koncerta sākumā uzstāsies “Acoustic Guitar Trio” – unikāls Latvijā pazīstamu ģitāristu kopprojekts, kurā darbojas ģitārspēles meistars, komponists, leģendārās grupas “Remix” dalībnieks Aivars Hermanis, viens no izcilākajiem akustiskās ģitāras meistariem Latvijā, daudzpusīgs dažādu žanru pārstāvis Kaspars Zemītis un džeza ģitārists, vairāku mizkālo TV šovu dalībnieks Mārcis Auziņš. Mūziķi apvienojušies akustisko ģitāru trio un atskaņo pasaulē populāru autoru, kā arī pašu sacerētas kompozīcijas.

Plkst. 19 uzstāsies divi talantīgi ģitāristi – Ģirts Pavēnis un Aleksejs Ļapko, kas kopā jau gadiem ilgi spēlē meinstrīma džeza tēmu apdares. To interpretācijām ir raksturīga izsmalcināta virtuozitāte, liela deva improvizācijas un enerģiski piesātināts skanējums, ko ir ietekmējis ne tikai džezs, bet arī austrumu tautu, flamenko un latino mūzikas stili.

Savukārt koncerta kulminācijā plkst. 20 uz skatuves kāps “Rob Tognoni Band” – blūzroka ģitārists – virtuozs no Tasmānijas kopā ar savu grupu, kas Eiropas turnejas ietvaros viesojas arī Latvijā. Robs Tonjoni katrā uzstāšanās reizē sniedz spēcīgu un enerģisku priekšnesumu, ar aizrautību un precizitāti izpildot klasisko roku, blūzu un blūzroka kombinācijas.

“”Origo Summer Stage” sestā sezona aizvadīta gan ar melodiskām džeza skaņām, blūzu, folkmūziku, gan aktīvu rokenrolu un diksilendu, pie mums uzstājušies talantīgi un atzīti mūziķi no Latvijas un ārvalstīm. Patiess prieks, ka arī vērienīgās sezonas noslēgums tiks aizvadīts ar spilgtu, daudzveidīgu un plašu koncertprogrammu, kas pulcēs talantīgus mūziķus un piepildīs Rīgas centru ar kvalitatīvu mūziku, sniedzot ikvienam atnākušajam pozitīvas emocijas un mums, festivāla organizatoriem – iedvesmu gatavoties nākamajai sezonai,” stāsta viens no “Origo Summer Stage” projekta iniciatoriem, tirdzniecības centra “Origo” vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+