×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. janvāris, 2015
Drukāt

“Oskaram” nominētā filma “Leviatāns” Krievijā izpelnās pretrunīgu vērtējumu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Krievu režisora Andreja Zvjaginceva “Oskaram” nominētā kinolente “Ļeviafan” (“Leviatāns”) bauda atzinību ārvalstīs, taču Krievijā tā saņēmusi ļoti pretrunīgus vērtējumus.

Filmā vēstīts par korumpētu pilsētas mēru, kurš gatavs par katru cenu panākt savu. Viņa kabinetā atrodas Krievijas prezidenta Vladimira Putina portrets, ko daudzi uzskata par norādi uz Kremli un Putina valdīšanas stilu.

Lai arī kinolentes veidotāji norāda, ka sižetu daļēji iedvesmojis kāds notikums ASV, daudzi tajā saskata mūsdienu Krievijas attēlojumu.

“Nav svarīgi, kādā vidē šis sižets atklājas,” teikts Zvjaginceva mājaslapā. “Stāsts par konfliktu starp indivīdu un varu ir universāls.”

Krievijas Kultūras ministrija deva līdzfinansējumu kinolentes uzņemšanai, bet tagad paziņojusi, ka tā nomelno Krieviju, lai tikai iegūtu starptautisku atzinību. “No nodokļu maksātāju naudas nevajadzētu finansēt filmas, kas ne tikai kritizē mūsu pašreizējo valdību, bet arī atklāti uzspļauj tai, kā arī pauž izmisumu un bezcerību par mūsu pastāvēšanu,” pagājušonedēļ norādīja kultūras ministrs Vladimirs Medinskis.

Medinskis arī atzina, ka viņam nepatīkot pārmērīgā lamāšanās filmā.

Laikraksts “Izvestia” norāda, ka kāds pareizticīgo aktīvists esot prasījis neizrādīt filmu Krievijā, jo tajā attēlota korupcija Pareizticīgajā baznīcā.

Lai arī “Leviatāns” iznāca jau 2014. gada vidū, Krievijā to demonstrēs tikai, sākot ar februāri.

Filma jau saņēmusi vairākus prestižus apbalvojumus, tostarp “Zelta globusu”. Kinolente nominēta ASV Kinoakadēmijas jeb “Oskara” balvai par labāko ārzemju filmu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+