Foto – AFP/LETA

Ovčiņņikovam olimpiāde beigusies pēc pirmās cīņas 0

Londonas olimpisko spēļu džudo sacensībās vīriešiem svara kategorijā līdz 81 kilogramam otrdien zaudējumu jau pirmajā cīņā piedzīvoja Latvijas sportists Konstantīns Ovčiņņikovs.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85

Ovčiņņikovs izslēgšanas turnīra 1/16 finālā piekāpās brazīlietim Leandru Gilheiru, kurš pēdējās divās Olimpiādēs izcīnīja bronzu svara kategorijā līdz 73 kilogramiem.

Dueļa sākumā Latvijas sportists par pasivitāti saņēma otro brīdinājumu un nonāca zaudētājos, bet turpinājumā vairs nespēja lauzt cīņu sev par labu un izstājās no turpmākās dalības Londonas Olimpiādē.

Gilheiru svara kategorijā līdz 81 kilogramam 2010.gada pasaules čempionātā izcīnīja otro vietu, bet pērn pasaules čempionātā ieņēma trešo pozīciju.

Savukārt Ovčiņņikovs pasaules čempionātos nav bijis augstāk par 17.vietu (2009.gadā), bet šogad izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionātā. Tāpat pēdējās divās sezonās Ovčiņņikova kontā ir divas trešās vietas Pasaules kausa posmos. Ovčiņņikovs Londonā piedalījās savās pirmajās olimpiskajās spēlēs karjerā.

No Latvijas sportistiem Londonas olimpisko spēļu džudo turnīrā piedalīsies arī Jevgēņijs Borodavko, kurš startēs svara kategorijā līdz 100 kilogramiem.

Kā ziņots, Starptautiskā Džudo federācija (IJF) tiesības piedalīties četrgades svarīgākajā turnīrā bija piešķīrusi arī Vladimiram Osnačam svara kategorijā virs 100 kilogramiem, tomēr viņam Londonas Olimpiāde ies secen, jo sportists vēl nav pilnībā atguvies no pagājušā gada augustā Turcijā piedzīvotās smagās autoavārijas. Citam Latvijas džudistam Osnača nopelnīto ceļazīmi nav tiesību izmantot.