×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
14. decembris, 2017
Drukāt

Pabeigta apjomīgā izmeklēšana “nanotehnoloģiju lietā”; četri aizdomās turētie (9)

Foto-LETAFoto-LETA

SIA "Rīgas satiksme" darbiniece mazgā vagonu tramvaju depo.

Valsts policija (VP) pabeidz izmeklēšanu tā dēvētajā “Nanotehnoloģiju lietā”, par ko tika ierosināts kriminālprocess par iespējamu krāpšanu saistībā ar nanotehnoloģisko ķīmijas līdzekļu piegādi Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas Satiksme”. Par minēto noziedzīgo nodarījumu aizdomās tiek turētas četras personas, kuru rīcības sekas izmeklēšanas ieskatā radījušas zaudējumus Rīgas pašvaldības uzņēmumam vairāk nekā 700 000 eiro apmērā, portāls LA.lv uzzināja VP.

Kriminālprocesā noskaidrots, ka organizēta grupa 2012.gadā iniciējusi Rīgas pašvaldības uzņēmumu uzsākt iepirkuma procedūru par nanotehnoloģisko ķīmijas līdzekļu iegādāšanos, panākot, ka iepirkumā piedalīties tiek uzaicināti pašas organizētās grupas izvēlēti pretendenti. Iepriekš saskaņojot cenu piedāvājumu, iepirkuma procedūrā uzvarējušais pretendents guva iespēju 2013.gadā pašvaldības uzņēmumam piegādāt par nanotehnoloģisko ķīmiju uzdotas vielas, kaut arī darījumu ķēdē iesaistīto uzņēmumu rīcībā šādu vielu nebija.

Izmeklēšanas laikā gūtie pierādījumi liecina, ka krāpšanas īstenošanas nolūkā, lai minētā prece tiktu pieņemta, tika viltotas preču pavadzīmes un produktu etiķetes. Tāpat, ņemot vērā kāda aizdomās turētā ieņemtā amata pienākumus pašvaldības uzņēmumā, visticamāk, minēto krāpšanu varēja noslēpt arī no tiem darbiniekiem, kuriem minētie ķīmijas līdzekļi jāpielieto transportlīdzekļu apstrādē.

Tāpat izmeklēšanā noskaidrots, ka pēc tam, kad organizētā grupa bija sekmīgi īstenojusi krāpšanu viena līguma ietvaros, proti, 2013.gadā, tās dalībnieki nolēma krāpšanu īstenot atkārtoti pēc analoģiskas kārtības, kas arīdzan tika īstenots visa 2014.gada laikā, vien nedaudz pamainot organizētās grupas dalībnieku sastāvu. VP izmeklēšanā gūtā informācija liecina, ka minētās noziedzīgās darbības Rīgas pašvaldības uzņēmumam kopumā radījušas zaudējumus vairāk nekā 700 000 eiro apmērā. Noziedzīgie nodarījumi tika pārtraukti vien 2015.gada sākumā, kad ziņas par iespējamu krāpšanu nāca atklātībā masu medijos.

Par minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem tika ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas – par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu nodarījumu paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Pēc naudas līdzekļu izkrāpšanas veikta arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija, kas daļai no aizdomās turētajām personām tiek inkriminēta papildus krāpšanai. Par šādu nodarījumu saskaņā ar Krimināllikuma 195.panta trešo daļu paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Šī gada decembra sākumā VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde kriminālprocesu nodevusi Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai. Likumā noteiktajā kārtībā tiesa varēs lemt par aizdomās turēto vainu noziedzīgajā nodarījumā. Līdz tam aizdomās turētajām personām šobrīd piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Policija atzīmē, ka, lai gūtu nepieciešamos nozieguma pierādījumus, kā arī tos nostiprinātu, VP veiktās izmeklēšanas laikā īstenota cieša un sekmīga sadarbība ar Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūru un arī ar vairāku ārvalstu tiesībsargājošām iestādēm. Apjomīgās izmeklēšanas laikā gūtā informācija apkopota vairāk nekā 40 sējumos, kas, apjoma ziņā, līdzvērtīgi aptuveni 10 tūkstoš lapām.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Ja nebūtu sabiedrība sacēlusi traci, tad nekas netiktuizmeklēts, jo Usakovs paziņoja, ka nekas tads neesot noticis un nekada noziegum nav bijis, ka tikai politisks pasūtījums.

 2. Interesanti, vai kāds sēdēs ?….. 40 sējumi – ārprāts! Un mēs apmaksājam šo darbu – cīņu ar vējdzirnavām….

 3. nacionālā Brokā kundze sēžot domē un ostas pārvaldē jau varēja visu laicīgi pavaktēt

 4. UN, KĀ LAI TAUTIEŠI ŅEM PIEMĒRU NO VALSTS GALVĀM. NAV NE MAZĀKĀS VĒLMES MAKSĀT KĀDUS NODOKĻUS, UTT. NAV NEKĀDU PIEMĒRU, LABUMU UTT. NEKAS NEMAINĪSIES LĪDZ VALSTS NEMAINĪSIES.
  VAI TIK RĪGAS PAŠVALDĪBĀ PIE ŠPRICES NAV SASKAŅA, NILS UŠAKOVS. IZDOMĀJIS BAIGO SHĒMU. IR SAVI LABUMI. KĀPĒC VISI RAUJAS, GRIB TAJĀ KRĒSLĀ SĒDĒT ARĪ TIE, KAM IR ĻOTI LABI IENESĪGI BIZNESI, LABĀK APMAKSĀTI, KĀ VALSTIJ. JO VISUR VĀRTI BŪS PAVĒRTI, SAGROZA LIKUMUS PAR LABU SEV, KUR TIEK PAR AKCIONĀRIEM, LOCEKĻIEM UTT.
  BĻIN, TAS PATS, KA TAGAD CEPĀS PAR TO IZGLĪTĪBU KRIEVU VALODĀ. KAUT KĀDS MURGS. VISUR PASAULĒ IR, KA IEBRAUCOT, TEV TIK APMAKSĀ DZIMTAJĀ VALODĀ JAU NO BĒRNDĀRZA, UN NAV NEKĀDU PRETENZIJU. JA ESI IEBRAUCIS DZĪVOT CITĀ VALSTĪ, TAD IR JĀPEŅEM DZIMTĀ VALODA UN KULTŪRA, JA NĒ, TAD LŪDZU PAŅEMIET ČEMODĀNUS UN RĪGA-MASKVA. VARBŪT ES ARĪ AIZBRAUKŠU UZ ĶĪNU UN TEIKŠU, TAISAM SKOLAS LATVIEŠU VALODĀ, SPONSORĒJIET SKOLAS. VAI UZ KRIEVIJU AIZBRAUKT UN SĀKT ATZĪMĒT LATVIJAS NEATKARĪBAS DIENU. AR KAROGIEM, LĀPĀM, GĀJIENIEM UTT. UZREIZ BŪS ĶURĶIS. NAV KĀ TE LV, PAT ATBALSTA OKUPANUS. IEBRAUCA LV, ATŅĒMA ĒKAS, SAIMNIECĪBAS, UZŅĒMUMUS, UN SAKA, SAS TUT JA BUDU ZIT 🙂 IZSŪTĪJA UZ SIBĪRIJU.

  • nacionālie tūdaliņi ar lozungiem gāja, ka, tiekot valdībā, visi okupanti būs vagonos un prom! latviešiem būs latviešu cienīgas dzīves latviskā Latvijā, būs izglītība TIKAI latviešu valodā, bet paši neņem Izglītības ministru, sēž pie tieslietu ministra un ko ir izdarījuši? Bēgļi, kuru bērni saņem vairāk par latviešu bērnu, Nekustamā īpašuma nodoklis par VIENĪGO īpašumu, kā rezultātā pensionāru var izmest no paša uzbūvētas mājiņas utt Manuprāt nacionālie ir lielākie nodevēji un čekas tradīciju turpinātāji

 5. Velesanas tuvojas,vaig steidzigi atrast noziedzniekus.Ja,jau sak kratit tad visus.Jo katram no musu valsts viriem bus noteikti savi skeleti skapi. Bet parasti pie mums notiek ta.Samekle,uzstais azotazu,un pectam-vai milais nu nav mums to pieradijumu,talak var neturpinat.Tapat viss ir skaidris.

 6. Cerams ka šī lieta neizčākstēs mūsu tiesu koridoros.

 7. Tieši tā! Cietumā!

 8. ne dienu bez naida kurināšanas ir LA galvenais sauklis.

Draugiem Facebook Twitter Google+