×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. janvāris, 2013
Drukāt

Pabriks: Baltijas valstu sadarbībā vērojama stagnācija

Foto - LETAFoto - LETA

Baltijas valstu sadarbība nav gluži krīzes situācijā, taču tā atrodas vismaz stagnācijā, šodien ārpolitikas debatēs Saeimā sacīja aizsardzības ministrs, bijušais ārlietu ministrs Artis Pabriks (V).

Politiķis akcentēja, ka Latvijas darbība pasaulē nav iedomājama bez labas sadarbības ar mūsu kaimiņiem. “Es domāju, ka arī šeit mums nevajadzētu dzīvot ilūzijās: lai arī cik labi mēs runājam par Baltijas valstu sadarbību, man šķiet, ka, ja mēs neesam krīzes situācijā, tad vismaz esam stagnācijā,” izteicās Pabriks.

Politiķis vērsa uzmanību, ka nav izdevies pēdējos gados panākt progresu gandrīz nevienā jautājumā Baltijas valstu sadarbības laukos – enerģētikas, transporta vai arī kaut kādā citā jomā. “Es baidos – ja tas tā turpināsies un mēs nespēsim šeit panākt progresu, tad mēs nonāksim līdz situācijai, kur tiks mesta ēna arī uz mūsu militāro un drošības sadarbību. Un to mēs nevaram pieļaut! Tātad šeit ir jāstrādā vairāk un jāstrādā efektīvāk,” akcentēja Pabriks.

Savukārt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) aicināja uz Baltijas valstu sadarbību skatīties “ārkārtīgi pragmatiski”. “Mēs esam kaimiņi, mums ir kopīga vēsture, mums ir kopīgas intereses, un es personīgi uzskatu, ka kopā mēs varam daudz sasniegt tad, ja koordinējam savu rīcību Eiropas Savienībā. Un mēs to darām. Vai NATO. Un arī to mēs darām,” uzsvēra ārlietu ministrs.

Ministrs atzina, ka mums ir katram savas intereses, mēs konkurējam ar mūsu ostām, un tā tas arī būs nākotnē. Baltijas valstīm dažreiz ir dažādas interpretācijas un viedokļi par enerģētikas politiku.

Ar Lietuvu tiks turpināts strādāt, lai atrisinātu jautājumu par jūras robežlīgumu, solīja Rinkēvičs. “Tā kā kaimiņu būšana vienmēr ir kaimiņu būšana. Ir labas un varbūt ne tik labas lietas. Būsim reālisti! Arī mūsu ikdienā šad tad mēs ar kaimiņiem pastrīdamies, šad tad nē. Bet tad, kad ir patiešām slikti, kad ir kopīga interese, mēs visi esam kopā,” pauda ministrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+