×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. novembris, 2012
Drukāt

Pabriks: Informācijas telpā notiek karš

Foto - LETAFoto - LETA

Pašlaik informācijas telpā notiek karš – par ietekmi un par cilvēku prātiem, šādu viedokli Latvijas Radio pauda aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V).

Politiķis pieļāva, ka arī Igaunijas laikraksta “Postimees” publikācija, kurā izskanējuši apgalvojumi, ka Latvijas bruņotie spēki ir pilnīgi negatavi cīņai un nevar aizstāvēt savu valsti, varētu būt šāda kara sastāvdaļa, taču esot grūti pateikt, kādas intereses stāvot aiz katra konkrēta gadījuma.

Ministrs telekompānijā LNT uzsvēra, ka izteikumi publikācijā nav Igaunijas oficiālais viedoklis. Pabriks gan piekrita, ka Igaunijā aizsardzības budžets ir lielāks nekā Latvijā un nav ticis samazināts pat krīzes laikā. Viņaprāt, finansējuma samazināšanā esot arī liela sabiedrības vaina, kurā plaši izplatīts ir viedoklis – mēs esam mazi, aizstāvēties nespēsim, tad kāpēc vispār kaut ko ieguldīt aizsardzībā.

Pabrika vērtējumā, Latvijas un Igaunijas armijas kaujas spējas ir līdzvērtīgas. Viņš pieļāva, ka publikācija Igaunijas laikrakstā ir daļa no iekšpolitiskās diskusijas – vai ieviest profesionālo karadienestu, un tur oponenti kā argumentu centušies pasniegt Latviju.

Ministrs uzsvēra, ka arī Latvijas armija attīstās, tiek plānots lielāks budžets un bruņoto spēku vajadzībām atbilstošu bruņumašīnu iepirkšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+