×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. septembris, 2013
Drukāt

Pagarina pieteikšanos uz vakanto LNO valdes locekļa amata vietu

foto - Letafoto - Leta

Līdz 11. oktobrim pagarināts pieteikšanās termiņš Kultūras ministrijas izsludinātajam konkursam uz Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdes locekļa amata vietu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Pieteikšanās termiņš pagarināts, lai pretendenti konkursam varētu pieteikties mēneša garumā, kas ir ierasta prakse konkursiem, skaidroja ministrijā.

Likums nosaka, ka LNO valdē jāstrādā trim cilvēkiem, bet pašlaik tajā darbojas divi. Konkurss uz vakanto LNO valdes locekļa amata vietu izsludināts, jo LNO direktora padomnieks muzikālajos jautājumos un komponists Arturs Maskats atteicās strādāt aizejošās kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) apstiprinātajā valdē, kurā bez viņa vēl tika iecelta vairāku uzņēmumu mārketinga un biznesa vadītāja Inese Eglīte un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu satura redaktore, muzikoloģe Daina Markova.

Lai pieteiktos konkursā uz brīvo LNO valdes locekļa amata vietu, pretendentam nepieciešama augstākā akadēmiskā vai profesionālā izglītība, piecu gadu darba pieredze vadošā amatā valsts vai pašvaldības iestādē vai vidējā vai lielā kapitālsabiedrībā, kā arī zināšanas un izpratne par valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību.

Tāpat nepieciešamas zināšanas un izpratne par kultūras nozari, īpaši par mūzikas un skatuves mākslu, valsts valodas un vismaz divu svešvalodu brīva pārvaldīšana, nevainojama reputācija, teicamas komunikācijas un sadarbības prasmes, kā arī stratēģiskā, konceptuālā un inovatīvā domāšana. Konkursa pretendentam nepieciešamas arī vadības prasmes.

Konkursa pretendentiem līdz 11. oktobrim Kultūras ministrijā vai pa e-pastu “pasts@km.gov.lv” jāiesniedz pieteikuma anketa, kas pieejama Kultūras ministrijas mājaslapā “www.km.gov.lv”, sadaļā “Vakances”, parakstīts dzīves gājuma (CV) apraksts, kas sagatavots atbilstoši “Europass CV” standarta formai, augstāko izglītību apliecinošu dokumentu kopijas, LNO turpmākās darbības attīstības piedāvājums, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi, kā arī citi dokumenti, kurus pretendents uzskata par nepieciešamu pievienot.

Kā ziņots, patlaban, kamēr nav iecelts LNO trešais valdes loceklis, valdes priekšsēdētāja amatu ieņem Eglīte.

Līdzšinējais LNO direktors un valdes loceklis Andrejs Žagars no 11. septembra ir atbrīvots no amata uzticības zaudēšanas dēļ uz likuma “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām” 63.panta pamata. Šāds lēmums maksāja amatu pašai Jaunzemei-Grendei.

Premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) 16. septembrī parakstīja rīkojumu par kultūras ministres atbrīvošanu no amata.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+