Latvijā
Kriminālziņas

Pakaļdzīšanās Ogrē: Lai apturētu bēgošu šoferi, policisti spiesti šaut 16

Kadrs no video

Pagājušajās brīvdienās Ogres pilsētas svētku laikā īpašu policistu uzmanību izpelnījies kāds “Cadillac” vadītājs. Viņš kārtības sargu acu priekšā ar slaidu loku iestūrējis kādā krustojumā, kur aizķēris ceļmalas barjeras, pēc kā, it kā nekas nebūtu noticis, turpinājis ceļu. Lai apturētu šoferi, policisti bija spiesti šaut, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Policisti drīz vien panākuši aizdomīgo spēkratu un lūguši tā šoferi apstāties. Autobraucējs paklausījis un turpmākās sarunas laikā ar inspektoru pat piekritis iepūst alkometrā, kas pēcāk apstiprinājis aizdomas un uzrādījis 2,7 promiles alkohola.

Lai arī šķiet, ka tā arī šis stāsts varētu beigties, patiesībā tas tikai sācies, jo autovadītājs brīdī, kad jau kādu laiku atradies divu policijas automašīnu ielenkumā, nolēmis aizbēgt – negaidīti iedarbinājis auto, nospiedis gāzes pedāli un, aizķerot abus kārtības sargu auto, aiztraucies pa Ogres ielām.

Lai apturētu bēgli, likumsargiem nācās raidīt šāvienus, kas veiksmīgi caururbuši abas “Cadillac” kreisās puses riepas, un šoferis pēc neilgās pakaļdzīšanās, nespējot vairs novaldīt auto, bijis spiests apstāties.

Tomēr viņam pieticis laika un spēka vēl kādu brīdi vazāt policistus aiz deguna, jau kājām skraidot pa tuvējo apkārtni. Inspektori aizbēgušo aizturējuši vien kādā privātā teritorijā, kur vīrietis bija noslēpies siltumnīcā.

Kriminālpolicijas priekšniece stāsta, ka pēc tam aizturētais tā arī nav spējis izskaidrot savas neparastās un apkārtējiem tik bīstamās rīcības motīvus.

LA.lv