×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. novembris, 2017
Drukāt

Palielinās iespēja, ka tiks diskvalificēta Krievijas olimpiskā komanda (1)

Canadian lawyer Richard McLaren who produced a report for the World Anti-Doping Agency (WADA) which claimed that Russia had orchestrated state-sponsored doping at the 2014 Sochi Winter Olympics addresses the assembly during the WADA Annual Symposium on March 13, 2017 in Lausanne.
Russia still has "significant work" before its scandal tainted anti-doping operation regains global recognition, WADA chief Craig Reedie warned Monday. The World Anti-Doping Agency chief said Russia's national agency had not proved it was shielded against "outside interference." / AFP PHOTO / Fabrice COFFRINICanadian lawyer Richard McLaren who produced a report for the World Anti-Doping Agency (WADA) which claimed that Russia had orchestrated state-sponsored doping at the 2014 Sochi Winter Olympics addresses the assembly during the WADA Annual Symposium on March 13, 2017 in Lausanne. Russia still has "significant work" before its scandal tainted anti-doping operation regains global recognition, WADA chief Craig Reedie warned Monday. The World Anti-Doping Agency chief said Russia's national agency had not proved it was shielded against "outside interference." / AFP PHOTO / Fabrice COFFRINI

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) grasās noraidīt Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) pieteikumu atjaunot tās darbību, tādējādi palielinot iespēju, ka šai valstij varētu tikt piespriestas papildu sankcijas vai pat diskvalifikācija no 2018.gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, vēsta portāls “Insidethegames.biz”.

Šajā nedēļā Seulā notiek WADA Izpildkomitejas un valdes sanāksmes, kurās tiek vērtēta RUSADA atbilstība starptautiskajiem standartiem.

RUSADA darbība tika apturēta aizpērn pēc kanādiešu jurista Ričarda Maklarena vadītās WADA neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojuma otrās daļas par dopinga lietošanu Krievijā, kurā tika paziņots, ka laika posmā no 2011. līdz 2015.gadam vairāk kā 1000 Krievijas sportistu 30 sporta veidos piedalījušies valsts izveidotā un atbalstītā dopinga sistēmā.

WADA jūnijā atļāva RUSADA plānot un koordinēt dopinga testus, kas veikti starptautiskā pārraudzībā, taču pilnībā neatjaunoja Krievijas dopinga uzrauga patstāvīgu darbību.

Kā vēsta “Insidethegames.biz”, WADA ceturtdien, visticamāk, noraidīs pilnvērtīgu RUSADA darbības atjaunošanu.

“Esam darījuši visu iespējamo, lai atjaunotu RUSADA darbību,” aģentūra “Reuters” citē Krievijas sporta ministra Pāvela Kolobkova teikto.

Kā divi galvenie šķēršļi RUSADA darbības atjaunošanas noraidīšanā tiek minēti pieejamība Maskavas laboratorijai, lai varētu veikt jaunas pārbaudes ar iepriekš nodotajiem paraugiem, kā arī tas, ka Krievija nav atvainojusies par valsts atbalstīto dopinga programmu.

Tikmēr Krievija patlaban nevarot dot pieeju Maskavas laboratorijai, jo tajā notiek federālā izmeklēšana. Tāpat Krievija negrasās atvainoties, jo baidās, ka valsts prezidents Vladimirs Putins priekšvēlēšanu laikā varētu iekulties skandālā. Putins pagājušajā nedēļā pēc četru Krievijas sportistu diskvalifikācijas paziņoja, ka sankcijas tiek veiktas, jo ASV vēlas destabilizēt situāciju pirms martā gaidāmajām Krievijas prezidenta vēlēšanām.

Ja WADA noraidīs RUSADA darbības atjaunošanu, tas dos Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK) iespēju liegt Krievijas sportistiem Phjončhanā startēt zem sava karoga.

Tikmēr “Eho Moskvi” galvenais redaktors Aleksejs Venediktovs ziņo, ka Krievijas sportistus gaida daudz skaudrāks liktenis.

“Ņemot vērā visus informācijas avotus, rītdien mūsu olimpiskā komiteja piedzīvos katastrofu. Žēl godīgo sportistu un līdzjutēju, kamēr mūsu sporta funkcionāri staigā apkārt un stāsta, cik mēs labi un patriotiski,” raksta Venediktovs.

WADA pagājušajā nedēļā ziņoja, ka ieguvusi jaunus pierādījumus par Krievijas atbalstīto dopinga programmu. Organizācijas rīcībā nonākusi datubāze ar visiem pārbaudēm, kas no 2012.gada janvāra līdz 2015.gada augustam tika veiktas Maskavas antidopinga laboratorijā. Jaunā informācija tiks nodota SOK komisijai, kas Denisa Osvalda vadībā pārskata lietas ar iespējamu dopinga lietošanu un testu viltošanu Soču olimpiskajās spēlēs, prioritāri izmeklējot sportistus, kuri varētu piedalīties Phjončhanas Olimpiādē.

Aizpērn publicētajā Maklarena ziņojumā tika atklāts, ka Soču olimpisko spēļu laikā 12 Krievijas sportistiem, kuri izcīnīja medaļas, bijušas pozitīvas dopinga analīzes, taču tās tika samainītas pret negatīviem paraugiem. Maklarena ziņojumā uzsvērts, ka dopinga sistēmas izveidošanu atbalstīja Krievijas valdība, tostarp Krievijas Sporta ministrijas augstākās amatpersonas, bet sistēmas uzturēšanā bija iesaistīts arī Krievijas Federālais drošības dienests (FSB), RUSADA un Maskavas antidopinga laboratorija.

Maklarena ziņojumā bija norādīts, ka pārbaudot 95 Krievijas sportistu Sočos nodoto dopinga analīžu paraugus, 28 gadījumos konstatētas ar tām iepriekš notikušas manipulācijas.

WADA pēc Maklarena ziņojuma apturēja RUSADA darbību, ka arī slēdza Maskavā bāzēto antidopinga laboratoriju.

Maskava līdz šim ir noliegusi, ka Krievijā būtu darbojusies valsts izveidota dopinga programma.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nirgas,ko priecajieties par cilveku-sportistu nelaimem,ka trenejusies netiek uz olimpiadi iepriecinat sevi un skatitajus ar augstiem rezultatiem.tur ASV-masoni-angli sagraqbusi federacijas tendencionali darbojas pret neatkarigo no viniem Krieviju-bez konkretiem zinatniskiem pieradijumiem nevienu nedrikst apvainot un nevienam nav nekas jaattaisnojas,bet par nepatiesu apvainosanu un goda grausanu apvainotaji jatiesa un jasoda.Daudziem ASV sportistiem Socu olimpiade asinis atrada dopingu,bet viniem bija arstu izzinas no ASV arstiem ka vini ir slimi un lieto zales un vinus nediskvalificeja.Parasti zaglis sazadzies kliedz-keriet zagli lai citus piemulkotu un vini skrietu kaut kur kadu zagli citur meklet.ASV anglu lielmestra slepenie zemeslodes masoni, pasi graujot vaqlstis,miljonim cilveku nogalinot,graujot citu valstu ekonomikas,lai savejas preces uzspiestu,lai citiem nebutu,sanaidojot citu ar citu,lai neatklatu,ka ASV dara to, ko vini saka uz Krieviju.

Draugiem Facebook Twitter Google+