Latvijā
Rīga

Pamatīgi iereibusi māte nespēj parūpēties par bērnu 16

Foto RPP

Rīgas pašvaldības policija trešdien saņēma informāciju no kāda īslaicīgās uzturēšanās centra, kur māte alkohola reibumā nav spējīga parūpēties par savu bērnu.

Centra darbiniece policistiem pastāstīja, ka kādas 11 gadus vecas meitenes māte četras dienas lieto alkoholiskos dzērienus. Dzeršana notikusi ārpus centra telpām. Tāpat sieviete neesot noslēgusi līgumu par uzturēšanos centrā un būdama alkohola reibumā pārkāpa iekšējās kārtības noteikumus.

Policisti devās uz norādīto istabu, kur iereibusī sieviete piekrita veikt alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā. Pārbaudes laikā noskaidrots, ka viņa ir 3,67 promiļu reibumā. Taču pamanot alkometra rādījumus, viņa kategoriski atteicās veikt otru mērījumu, kā arī parakstīt veiktā alkometra izdruku. Noskaidrots, ka iereibušajai sievietei jau vienreiz atņemtas mātes tiesības.

Ņemot vērā, ka sieviete bija stiprā alkohola reibumā un nespēja parūpēties par savu meitu pieņemts lēmums bērnu šķirt no mātes un nogādāt drošā vidē.

Meitene policistiem izteica vēlmi doties pie kādas radinieces, kura varētu par viņu pienācīgi parūpēties. Policisti ar viņu sazinājās, tādēļ sieviete ieradās notikuma vietā un piekrita uzņemties rūpes par meiteni.

Iereibusī māte paskaidroja, ka pametīs īslaicīgās uzturēšanās centra telpas un dosies nakšņot pie paziņām.

Lietas materiāli nosūtīti RPP bērnu likumpārkāpumu nodaļas darbiniekiem izvērtēšanai.

Saistītie raksti
LA.lv