×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. janvāris, 2013
Drukāt

Paplašina veselības aprūpes pakalpojumu loku grūtniecēm un dzemdētājām

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien valdība apstiprināja Veselības ministrijas (VM) izstrādātos grozījumi dzemdību palīdzības nodrošināšanas kārtībā, kas paredz paplašināt grūtniecēm un dzemdētājām sniegto veselības aprūpes pakalpojumu loku.

VM ir precizējusi riska grupas grūtnieču izmeklēšanas kārtību, nosakot papildu ultrasonogrāfijas un citus diagnostiskos izmeklējumus, lai uzlabotu iedzimto anomāliju diagnostiku. Papildu izmeklējumi noteikti, ņemot vērā pēdējo gadu laikā vērojamu tendenci palielināties pirmdzemdētāju un atkārtoti dzemdējošo sieviešu vecumam – virs 35 gadiem, kas ir priekšnosacījums grūtnieces iekļaušanai ģenētiskā riska grupā, jo palielinās Dauna sindroma risks, skaidro VM.

Savukārt, lai nodrošinātu vispusīgi kvalitatīvus ultrasonogrāfijas izmeklējumus, noteiktas arī prasības ārstam speciālistam, kurš veic izmeklējumus, un tehniskās prasības ultrasonogrāfijas aparātam.

Tāpat noteikts, ka, iestājoties ārstniecības iestādē uz dzemdībām, dzemdētāja papildus Mātes pasei iesniedz grūtniecības laikā veikto ultrasonogrāfijas un imūnhematoloģisko izmeklējumu rezultātu oriģinālus. Savukārt, ja plānotas ģimenes dzemdības, tad jāiesniedz arī radiologa diagnosta slēdziens par tās personas plaušu veselības stāvokli, kura piedalīsies dzemdībās. VM norāda, ka šāda kārtība ļaus ārstniecības personām saņemt visu nepieciešamo informāciju un izvērtēt iespējamos dzemdību riskus.

Grozījumi dzemdību palīdzības nodrošināšanas kārtībā stāsies spēkā ar šī gada 1.februāri. Savukārt noteiktās prasības ultrasonogrāfiskas izmeklēšanas veicējiem un ultrasonogrāfijas aparātiem, veicot izmeklējumus pirmajā un otrajā grūtniecības trimestrī, stāsies spēkā šī gada 1.jūlijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+