×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
4. septembris, 2017
Drukāt

Par aplokšņu algu maksāšanu apcietināts apsardzes firmas īpašnieks (9)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policija augustā kriminālprocesa ietvaros par aplokšņu algu maksāšanu darbiniekiem aizturējusi apsardzes kompānijas “Verge” īpašnieku Edgaru Mētru un, iespējams, arī kādu Valsts policijas amatpersonu, vēsta Latvijas televīzijas (LTV) raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

Pēc raidījuma rīcībā esošās informācijas, otrs aizturētais ir Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Zemgales iecirkņa priekšnieks Rolands Strauts, kurš, iespējams, bijis visa organizators. Organizējot dažādus darījumus, viņš stādījies priekšā ar citu vārdu.

Abām personām tiesa kā drošības līdzekli noteikusi apcietinājumu, vēsta “Aizliegtais paņēmiens”.

Kriminālprocesa ietvaros veiktas arī 23 kratīšanas dažādās vietās, tostarp aizturēto dzīvesvietā un uzņēmuma apsargājamos objektos, vēsta raidījums.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, komentējot notikušo, raidījuma studijā atzina, ka, uzzinot no Finanšu policijas par šādu lietu un Strautu, nav bijis pārsteigts, jo ar viņu darba problēmas bijušas jau pirms vairākiem gadiem, taču viņš ilgstoši esot izvairījies no iespējas viņu atbrīvot no amata.

Valsts policijā aģentūrai LETA apstiprināja, ka Strauts savulaik ieņēma Rīgas reģiona pārvaldes Zemgales iecirkņa priekšnieka amatu, taču pērn no dienesta atvaļināts. Iecirkņa priekšnieka pienākumus viņš nepildīja jau no 2015.gada.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka ar VID Finanšu policijas šī gada 26.aprīļa lēmumu piemērots arests SIA “Apsardzes dienests “Verge”” reģistrētajam pamatkapitālam 2845 eiro apmērā.

“Verge” ir reģistrēta 2012.gadā. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Edgars Mētra. 2016.gadā uzņēmums strādāja ar 180 566 eiro apgrozījumu un cieta 36 195 eiro lielus zaudējumus. Apgrozījums samazinājies par 41%, salīdzinot ar 2015.gadu, bet peļņa sarukusi par 20%.

Aizvadītajā gadā uzņēmumā strādājuši 48 darbinieki. Tā juridiskā adrese norādīta Rīga, Augusta Deglava iela 124-99.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. vel viens cietuma kandidāts Atbildēt

  Dundagas novada vaditājs ar nekautrejas vietejos dzērājus izmatot savā saimniecibā kā lētu darbaspēku kam maksā uz rokas. tas gan viņu netraucē publiski stumt kvēlas runas par likumibu, par novada attīstību utt. jo kas tad viņu ķers? pat ja kas lidzigs kontrolei nāks, tad savlaicigi pabrīdinās un neviens tobrid nestrādās.
  lai viš pastāsts kā savām rociņām brīvajā laikā savām govīm aplokus uzcēlis, jo dokumentāli jau nevares nevienu līgumu, maksājumu šinī sakarā uzrādit, tātad pats taisija. un visi izliksies ticam

 2. Diez vai par aplokšņu algām arests 🙂 Gan jau kāda naudas atmazgāšana vai kas tāds – jo kāds gan sakars Valsts policistam ar grāmatvedību 🙂

  • jau labu laiku par aplokšņu algām ir kriminālatbildiba, tāpec aizturešana ir pilnigi iespejama. pēc 2 dienām jau izlaidis pret parakstu par dzīvesvietas nemainišanu.

 3. aplokšņu algas privātstruktūrās ir VISUR, tikai absolūti “mazie” parasti vispār ne centu oficiāli, lielāki – 10 līdz 30 darbinieki – oficiāli maksā no 30 līdz pusei no minimālās (ražotnēs), tie, kas acīs – sabiedriskā ēdināšana – uzrāda pilnu minimālo vai pat nedaudz vairāk, bet bez aploksnes tāpat NEIZTIEK. …vai nu VIDenieki ir mācījušies (un nepabeiguši) palīgskolās, vai arī “darba devēju” uzpirkti un tāpat saņem no privātajiem aploksnēs, vai arī saņem algas par nekā nedarīšanu.P.s. Personīgi pazīstu kādu “mazo”, kurš darbiniekiem oficiāli maksā par dažam stundām nedēļā, …viņa sieva strādā VIDā.

  • Nav gan visur. Maz zināmajos uzņēmumos, praktiski, nevienā aplokšņu algas. Tikai sīkos uzņēmumos zinu, ka maksā aploksnē, jo uzņēmums kā tāds ir nerentabls un nav vērts to turēt, bet īpašnieks grib pelnīt uz nodokļu nemaksāšanas rēķina, kas nav pareizi.

   • par pareizi vai nepareizi Atbildēt

    var strideties. ja uzņemums ir nerentabls un turas virs ūdens tikai ar to ka apiet nodokļus , no likuma nodokļa nepareizi, no valsts viedokļa tomer pareizi, jo uzņemums tomer darbojas, darbiniekiem ir iztikšana un valsts savu daļu nodokļos jau vienalga saņem pvn, akcīzes un pārejo nodokļu veidā. nav bezdarbnieki jāuztur, nav aizbraukuši no valsts.
    es te nesen polijā intresejos kā sīkie ar nodokļiem tiek galā. izrādas viņiem valsts tā sauktos sīkos komersantus vispār ignorē (tur kautkādus pirmos gadus nodokļu nav vispār, atiecigi kamer visi radi iziet “komersanta”rindu , tikmer jau pastardiena pienāk) jo valstij ir izdevigi ka tai nav jābalsta un jāstutē bezdarbnieks, bet viš pats kautkā sev iztiku nopelna. tik pie mums pedejo tirgus tantiņu VID gatav turpat uz vietas izģērbt

 4. Beidzot!Tikai neapstàties.Tàdu vël ir tùkstosiem.Ja vajag,sauciet palīgà.

 5. E. Mētram ir ari SIA “APSARDZE RIGARDI”, un ari algas aploksnē.

 6. Nu tad beidzot!

Draugiem Facebook Twitter Google+