×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
22. decembris, 2016
Drukāt

Par Berlīnes uzbrukumu meklētais tunisietis bijis cietumā Itālijā (1)

Reuters/LETAReuters/LETA

24 gadus vecais tunisietis Aniss Amri, kurš tiek meklēts aizdomās par uzbrukuma sarīkošanu Berlīnes Ziemassvētku tirdziņā, ir bijis četrus gadus ieslodzīts cietumā Itālijā, trešdien vēstīja Itālijas ziņu aģentūra ANSA.

Amri izcieta cietumsodu Itālijā par “daudziem pārkāpumiem”, vēstīja ANSA. Viens no šiem likumpārkāpumiem bija migrantu uzņemšanas centra aizdedzināšana, ziņoja laikraksts “La Stampa”.

Pēc cietumsoda izciešanas Itālijas varas iestādes konstatēja, ka nav iespējams Amri izraidīt, jo Tunisija nepiegādāja nepieciešamo dokumentāciju. Viņš tika atbrīvots un netraucēti pārcēlās uz Vāciju.

Vācijas Ziemeļreinas-Vestfālenes federālās zemes iekšlietu ministrs Ralfs Jēgers trešdien paziņoja, ka Amri patvēruma pieprasījums jūnijā tika noraidīts, tomēr varas iestādēm trūka nepieciešamo dokumentu no Tunisijas, lai viņu izraidītu.

Jēgers sacīja, ka Amri ieradies Vācijā pērnā gada jūlijā. Kopš februāra viņš dzīvojis Berlīnē, bet ir uzturējies arī Ziemeļreinā-Vestfālenē.

No marta līdz septembrim Amri ticis novērots aizdomās par plāniem nozagt naudu automātiska ieroča iegādei, lai “iespējams, vēlāk sarīkotu uzbrukumu ar līdzzinātājiem”, paziņoja Berlīnes izmeklētāji. Novērošanā tomēr netika iegūti nepieciešamie pierādījumi apsūdzību izvirzīšanai.
Vācijas varas iestādes trešdien publiskoja Amri oficiālu fotogrāfiju un informēja, ka ir viņš ir 1,78 metrus garš, apmēram 75 kilogramus smags, ar melniem matiem un brūnām acīm.

Tunisijas pretterorisma policija trešdien ieradās Amri ģimenes mājā un nopratināja viņa ģimenes locekļus. Ģimene sacīja, ka viņš nav uzturējis regulārus kontaktus, kopš viņš 2010.gada beigās atstāja Tunisiju tur notikušās sacelšanās laikā.

Amri ir galvenais aizdomās turamais par pirmdien pastrādāto masu slepkavību Ziemsvētku tirdziņā pie Berlīnes Ķeizara Vilhelma baznīcas, kuras laikā tika noslepkavoti 12 cilvēki, bet 48 guva ievainojumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un atkal cilvēktiesības? Tas laikam pārprasts un kas finansē šo cilvēktiesību darboņus – vai tas nav kā savulai miera kustības aktīvistus ar KREMĻA NAUDIŅU, LAI GRAUTU RIETUMUS…
    Sodu izcietis un deportēt uz savu senču tēvzemi – tā problēma būs arī Latvijā un SC bļaus visvairāk – bet bumbotāji var sabojāt ne tikai Ziemassvētkus, bet arī daudz citu cilvēku kopiešanu…
    ja zinām , pašam un visiem tuvajiem radie jābrauc atpakaļ- bumbošana var izpalikt – kā to var nesaprast vai arī naudas dēļ nesaprat?

Draugiem Facebook Twitter Google+