×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. aprīlis, 2016
Drukāt

Par kritiku anulē darba atļauju žurnālistam (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Saviks Šusters

Ukrainas tiesa anulējusi darba atļauju pazīstamajam televīzijas žurnālistam Kanādas pilsonim Savikam Šusteram, kurš šo lēmumu  raksturojis kā politiski motivētu.

Šusters Ukrainā vada politikas jautājumiem veltītu televīzijas pārraidi un ir viens no redzamākajiem žurnālistiem šajā jomā. Šusters, kurš savulaik strādājis ASV finansētajā radio “Brīvība”, pārmetis Kijevas līderiem, ka viņi pārāk jūtīgi izturas pret kritiku un negrib atbalstīt vārda brīvību. Šusteram tiesā pateikts, ka viņa darba atļauja anulēta, jo viņš savulaik nav reģistrācijas iestādes informējis, ka ir iejaukts lietā par izvairīšanos no nodokļiem. Šusters iemantojis skaļu reputāciju gan Ukrainā, gan Krievijā, jo abās valstīs ļāvis savās pārraidēs izteikties režīmu kritiķiem. Kad Putina Krievijā Kremlis pārņēma lielāko daļu mediju, Šusters tur 2005. gadā tika iekļauts melnajā sarakstā un bija spiests pārcelties uz Ukrainu, kur tobrīd pie varas bija pirmā prorietumnieciskā valdība.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ukrainā arī pamazam atgriežās reakcija. Domāju, ka tā patās, kā Krievijā, liela daļa pilsoņu uzskata ka valsts amatā viņiem ir tiesības saņemt visāda veida “dāvanas”. Būtu nereāli iedomāties, ka valsts ierēdņi klausīs kaut kādu Sakašvili un atteiksies no savām preferencēm. Drīzāk novāks Sakašvili un kopā ar Šusteri lai nejaucās pa kājām. Ja jau pats prezidents vērīgi sargā savas intereses, ko tad teikt par tiesnešiem un prokuroriem.

Draugiem Facebook Twitter Google+