×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2012
Drukāt

Par Līvu savienības vadītāju ievēlēta Ieva Ernštreite

Foto-LETAFoto-LETA

Līvu (lībiešu) savienības biedru delegātu sapulcē par valdes priekšsēdētāju uz diviem gadiem ievēlēta Ieva Ernštreite, aģentūru LETA informēja Līvu savienības valdes loceklis Vents Priedoliņš. Iepriekšējos divus gadus biedrību vadīja Dāvis Stalts (VL-TB/LNNK), kurš lībiešu intereses turpinās aizstāvēt kā Saeimas deputāts.

Ernštreite ir Līvu savienības biedre kopš tās darbības atjaunošanas 1988.gadā. Viņa ir Rīgas Doma kora skolas angļu valodas skolotāja, tulkotāja, projektu vadītāja Latvijas nevalstisko organizāciju atbalstam.

“Līvu savienību vēlētos attīstīt kā koordinējošu organizāciju lībiešu grupu kvalitatīvai darbībai visā Latvijā. Pamatvērtības – lībiešu valodas apguve, lībiešu ģimeņu un bērnu vasaras nometnes, Lībiešu tautas nama Mazirbē kā lībiskās dominantes uzturēšana, saturā bagāti līvu tradicionālie svētki,” par savām darba prioritātēm uzskata Ernštreite.

Līvu savienības valdē turpinās darboties reģionālo nodaļu vadītāji: Edgars Millers no Mazirbes, Ausma Ernestovska no Ventspils, Monta Kvjatkovska no Rīgas un Maija Rēriha no Kolkas. Viņiem Līvu savienības valdes darbā pievienosies Ērika Krautmane no Rīgas un Priedoliņš no Ventspils, kurus valdē ievēlēja delegātu sapulce.

Līvu savienība dibināta 1923.gadā, un nākamgad tai apritēs 90 gadi. Tās sākotnējie darbības mērķi bija lībiešu valodas saglabāšana, rūpes par lībiešu izglītošanu un lībiešu ekonomisko un sociālo apstākļu uzlabošanu, kas būtībā saglabājušies arī mūsdienās. Par 1923.gadā dibinātās Līvu savienības pēcteci uzskatāma Lībiešu kultūras biedrība, kas dibināta 1988.gadā, bet savu sākotnējo nosaukumu organizācija atguva 1993.gadā. Līvu savienība ir lielākā sabiedriskā lībiešu organizācija Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+