×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
4. maijs, 2017
Drukāt

Par neatkarības atjaunošanu balsojušos deputātus saviļņo Baltā galdauta svētki Saeimā (5)

Foto: Ernests Dinka, Saeimas AdministrācijaFoto: Ernests Dinka, Saeimas Administrācija

Saeima ir atsaukusies aicinājumam 4. maiju svinēt ar banketu pie balti klāta svētku galda. Par godu Augstākās Padomes deputātiem, kuri balsoja par neatkarības atjaunošanu, Baltā galdauta svētki parlamentā tiek rīkoti otro gadu pēc kārtas.

Un daudzi par šādu tradīcijā neslēpa savu saviļņojumu.

Bijušajam deputātam Georgam Andrejevam tas beidzot ļauj justies novērtētam Saeimas namā.

“Es jutu faktiski pa visiem tiem gadiem pirmo reizi kaut kādu tādu īstu deputātu atcerēšanos, kas balsoja par neatkarību. Jo pirms tam, sēžot tur tajā buduārā aiz Saeimas zāles, drusku bija tāda pamestības sajūta,” par viņa teikto vēsta portāls “skaties.lv”.

Odisejs Kostanda, bijušais Augstākās Padomes deputāts atzina, ka tā ir brīnišķīga tradīcija.

“Valstī gan 1918. gadā, gan 1990. gadā bija svešzemju okupācijas karaspēks. Un tas gaismas stariņš, tas bija tikai mūsu sirdīs – tā cerība, ticība. Tas arī atnesa mums uzvaru. Tāpēc tas ir jāsvin pie baltiem galdautiem ar baltu dvēseles sajūtu.”

Savukārt bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga stāstīja: “Redziet, kad mana māte atstāja savu Rīgas dzīvokli, tad viņa izmazgāja baltu galdautu un izstērķelēja, un atstāja to uz galda, un teica, – ja nu mēs atgriezīsimies, tad galds būs klāts, un ja nu mums nebūs lemts atgriezties, tad tie cilvēki, kas atnāks mūsu vietā, zinās, ka te dzīvoja civilizēti cilvēki. Un tātad, es domāju, ka balts galdauts ir sens simbols svinēšanai, cieņai, un tā ir ļoti laba ideja.”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kāpēc man ir jāpriecaĵās ka deputāti ēd?Es vairak priecātos ka viňi aizrijās. Jo kad nāks alkatīgai Žīdu pie varas viňi vispirms aplaupīja savu tautu izzaga valsti un tad es priecāšos,ka deputāti ēd

  2. Šamajiem cepeši par brīvu, tā sakot brīvpusdienas

  3. Toreiz balsojošie deputāti, protams, ir pelnījuši tādus svētkus un galdu. Paldies viņiem un galvu viņu priekšā noliecu. Tikai, kādēl parastā tauta, kas toreiz cīnījās Tautas frontes rindās, ir aizmirsta un Saeimas vepru, nolemta iznīcībai vai izbraušsanai par kalpiem uz citām zemēm ? Nedomāju, ka toreiz, deputāti, balsojot cerēja piedzīvot tieši tādu Latviju, kāda ta ir tagad, kad puse no darbaspējīgās tautas ir aizbēguši no šī Kāmja Veiksmes stāsta.

  4. Edienkarti ludzu , gribu zinat kas bija skivjos .

    • Ikviens NODOKĻU maksātājs …IR tiesīgs zināt, ka bija sķīvjos, jo par NODOKĻU maksātāju naudu tika klāti galdi …

Draugiem Facebook Twitter Google+