×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. marts, 2015
Drukāt

Par nekvalitatīvo palīdzību dzemdībās apsūdzētie ārsti pārsūdzējuši piespriesto cietumsodu

restes_LETA2

Divi Jūrmalas slimnīcas ārsti, kuriem par nekvalitatīvu palīdzību dzemdībās piespriesta brīvības atņemšana, pārsūdzējuši Jūrmalas pilsētas tiesas spriedumu, aģentūrai BNS pastāstīja tiesas pārstāvis Andris Danbergs.

Viņš skaidroja, ka krimināllietā saņemtas gan apelācijas sūdzības, gan prokurora apelācijas protests. Gan apsūdzētā Sergeja Gamzajana apelācijas sūdzība, gan Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurora apelācijas protests par pirmās instances tiesas spriedumu saņemts 6.martā. Savukārt otra apsūdzētā – Valda Mozgira – apelācijas sūdzība reģistrēta 10.martā.

Pagaidām lietas iztiesāšanas datums vēl nav noteikts.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka apsūdzēties savu vainu neatzīst un spriedumu pārsūdzēs, aģentūrai BNS iepriekš pastāstīja apsūdzēto aizstāve zvērināta advokāte Andra Ločmele.

“Spriedums tiks pārsūdzēts noteikti. Tas ir skaidrs. Tikai vienkārši ir jāsagaida pilns sprieduma teksts. Un attiecībā par šo atzīšanu, domāju, nevienam nav noslēpums, ka pirmajā instancē netika atzīta vaina,” atzīmēja apsūdzēto Gamzajana un Mozgira aizstāve.

Apsūdzētie nebija pauduši ne vismazāko nožēlu par notikušo, ne arī atvainojušies cietušajiem, aģentūrai BNS sacīja cietušo pārstāvis zvērināts advokāts Ronalds Rožkalns.

Jūrmalas pilsētas tiesa 12.februārī atzina par vainīgiem Gamzajanu un Mozgiru noziedzīga nodarījuma izdarīšanā pēc Krimināllikuma 138.panta otrās daļas. Gamzajanu tiesa sodīja ar viena gada un trīs mēnešu brīvības atņemšanu, savukārt otru apsūdzēto – Mozgiru -sodīja ar brīvības atņemšanas sodu uz vienu gadu un sešiem mēnešiem.

Rožkalns piebilda, ka šī krimināllieta ir par septiņus gadus seniem notikumiem.

“Lieta ir par septiņus gadus veciem notikumiem. Runa ir par jaunu ģimeni, kura vērsās pēc dzemdību palīdzības Jūrmalas slimnīcā, un diemžēl dzemdībupalīdzība bija nekvalitatīva. Faktiski tūliņ pēc dzemdībām bērnam tika pielietoti reanimācijas pasākumi. Diemžēl pēc nepilnas diennakts iestājās bērniņa nāve,” viņš atzīmēja.

Cietušo pārstāvis pastāstīja, ka arī Veselības inspekcija veica izmeklēšanu, kuras laikā konstatēja vairākus pārkāpumus šo divu ārstu darbībā Jūrmalas slimnīcā. 2010.gadā lieta nonāca tiesā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+