×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. augusts, 2016
Drukāt

Par simtgades filmu programmas koordinatori kļuvusi Zane Peneze (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālā kino centra (NKC) konkursā par vecākā referenta ražošanas jautājumos amata vietu uzvarējusi žurnāliste Zane Peneze, aģentūra BNS uzzināja NKC.

Peneze NKC komandai pievienojusies uz valsts atbalsta programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” norises laiku, lai koordinētu vērienīgo projektu.

Viņas pārziņā būs filmu popularizēšanas un pieejamības stratēģijas izstrāde un īstenošana, kā arī ekspertu komisijas darba organizācija. Peneze sniegs nepieciešamo atbalstu simtgades filmu projektu īstenotājiem, koordinēs informācijas apkopošanu un informatīvo materiālu izdošanu par simtgades programmas filmām, iesaistīsies arī citu filmu nozares konkursu koordinēšanā un rūpēsies par filmu nozares statistikas apkopošanu.

Peneze absolvējusi Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāti, iegūstot bakalaura grādu komunikācijas zinātnēs. Ar Fulbraita stipendiju viņa studējusi Ņujorkā “The New School University” dokumentālā kino programmā. Penezei ir žurnālistikas pieredze radio un televīzijā – darbs ziņu dienestā, reportāžas no “karstajiem punktiem” Krievijā, Čečenijā, Ukrainā un Afganistānā.

2010.-2011.gadā Peneze kopā ar televīzijas kolēģiem Sandiju Semjonovu un Ģirtu Straustiņu veidojusi un izplatījusi Afganistānā uzņemtu dokumentālo filmu “Astoņi pilnmēneši”. Visiem trim bijusi nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” nominācija kategorijā “Labākais dokumentālā kino režisors”. 2014.gadā Peneze vadījusi Jura Kursieša spēlfilmas “Modris” publicitātes kampaņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vakar Eze, šodien Peneze:)

Draugiem Facebook Twitter Google+