×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. februāris, 2016
Drukāt

Par spīti FM iebildumiem VKKF turpinās iestāties par fonda finansēšanas modeļa maiņu

Foto - LETAFoto - LETA

Edgars Vērpe

Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) aktualizēs fonda finansēšanas modeļa koncepciju, un gatavos likuma grozījumus iesniegšanai Saeimā, aģentūrai BNS teica VKKF direktors Edgars Vērpe.

Viņš norādīja, ka finansēšanas modelim no iezīmētiem nodokļiem ir politisks atbalsts, tomēr pret to vēl joprojām iebilst Finanšu ministrija (FM). Par spīti FM iebildumiem, VKKF turpinās virzīt likuma grozījumus, lai panāktu fonda finansēšanas modeļa maiņu.

“Pozīcijas partijas vārdos vienmēr ir atbalstījušas modeļa maiņu. Tā, kas vienmēr to neatbalsta, ir Finanšu ministrija, kura uzskata, ka nav pieļaujam fonda finansēšana no iezīmētiem nodokļiem. Jautājums tad būs tas, kas to nosaka – deputāti vai ministrija,” stāstīja Vērpe.

Kultūras ministrija (KM) nesekmīgi jau 2014.gada beigās mēģināja panākt VKKF finansēšanas modeļa maiņu. Tā vēlējās ar piecu gadu pārejas posmu daļēji atjaunot sākotnējo fonda finansēšanas sistēmu, paredzot, ka VKKF finansējums no valsts budžeta ir proporcionāls attiecīgā gada plānotajiem nodokļu ieņēmumiem no alkohola un tabakas akcīzes nodokļa (3%) un izložu un azartspēļu nodokļa (50% no valsts budžeta daļas).

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka, lai nodrošinātu dažādu kultūras pakalpojumu rašanos un pieejamību pēc iespējas lielākai sabiedrības daļai, premjera amata kandidāta Māra Kučinska (ZZS) valdība plāno pilnveidot VKKF finansēšanas modeli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+