×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. septembris, 2015
Drukāt

Par studentes nonāvēšanu apsūdzētais pēdējā vārdā norāda, ka nebija iecerējis slepkavību (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Jānim Gaigalam par savas draudzenes Elīnas Pupiņas slepkavību nākamie desmit gadi būs jāpavada apcietinājumā.

Rīgas apgabaltiesā krimināllietā par studentes Elīnas Pupiņas slepkavību apsūdzētais Jānis Gaigals izmantojis tiesības uz pēdējo vārdu un norādījis, ka nebija iecerējis Pupiņas slepkavību, aģentūra BNS piektdien uzzināja tiesā.

Gaigals norādīja, ka viss notika pēkšņi un spontāni. “Ļoti, ļoti nozēloju (..) atkārtoti lūdzu piedošanu cietušajiem,” viņš teica.

Noslēdzot pēdējo vārdu, Gaigals pauda, ka tic, ka viņam tiks piemērots taisnīgs sods.

Tiesas spriedums tiks pasludināts piektdien, plkst.13.45.

Ziņots, ka Rīgas apgabaltiesā krimināllietā par Pupiņas slepkavību apsūdzētā Gaigala advokāte Guna Kaminska lūdza apelācijas instances tiesu atcelt pirmās instances tiesas spriedumu un lietā gatavot jaunu nolēmumu. Kaminska lūdza atzīt apsūdzēto Gaigalu par vainīgu pēc Krimināllikuma panta par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu. Viņa arī lūdza tiesai noteikt apsūdzētajam atbilstošu sodu un materiālo kompensāciju, kas būtu kompensējama cietušajiem. Attiecībā uz Gaigala atzīšanu par vainīgu pēc Krimināllikuma panta par zādzību, aizstāve lūdza viņu attaisnot.

Rīgas apgabaltiesā mirušās studentes Elīnas Pupiņas slepkavības lietā iepriekš vecāki tiesai lūdza pieņemt sagatavotos iesniegumus, kuros lūdza atļauju turpināt izteikties tiesas debatēs, kuras vecāki jau noslēdza 18.augusta tiesas sēdē; tiesa šos iesniegumus nepieņēma.

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa pērnā gada 27.oktobrī Elīnas Pupiņas nonāvēšanā apsūdzētajam Gaigalam piesprieda 10 gadu un viena mēneša cietumsodu. Gaigals tika atzīts par vainīgu gan Pupiņas nonāvēšanā, gan arī zādzībā.

Tiesa piemēroja Gaigalam arī policijas kontroli uz vienu gadu, kā arī nolēma piedzīt no viņa materiālo atlīdzību par labu cietušajiem: Aijai Pupiņai 13 090 eiro, Mihailam Pupiņam – 14 601 eiro, bet Agnesei Pupiņai – 5000 eiro apmērā. Gaigalam būs arī jāatlīdzina tiesāšanās izdevumi.

Saskaņā ar krimināllietas materiāliem apsūdzētais 2012.gada 15.maijā atradies savā dzīvesvietā Rīgā, kur gaidījis draudzeni Pupiņu. Kad viņa ieradās dzīvoklī, starp viņiem izcēlās sadzīvisks strīds. Būdams alkohola reibumā, apsūdzētais vīrietis ar abām rokām satvēra sievietes kaklu un sāka viņu žņaugt, bet pēc tam sievietei vairākas reizes iesita pa galvu. Pēc nodarītajiem miesas bojājumiem sieviete nomira.

Lieta iepriekš vairākas reizes tika atlikta, lai izskatītu noslepkavotās jaunietes radinieku izteiktos lūgumus, vienā no tiem tika lūgts veikt līķa ekshumāciju. Tāpat noslepkavotās meitenes radinieki bija lūguši veikt papildu ekspertīzes dažādiem lietiskajiem pierādījumiem – drēbēm, datoram, mobilajam telefonam.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Un ko tad bija iecerējis-drusku izvarot,mazliet pažņaugt,nedaudz pasist un apzagt,tādi nieki!Gribēja jau kā labāk…Pretīgi,ka tāds izdzimtenis vēl tik ciniski runā!

  2. Pilna Latvija viņu - Atbildēt

    Tas nav sods par cilvēka slepkavību. Pēc iznākšanas no cietuma cilvēkiem būs jādzīvo bailēs, jo cietumā būšana nedod garantijas, ka vairāk nevienu nenoslepkavos. Parasti notiek tā, ka slepkavo gan. Kāpēc gan mums vēl jāuztur pie visa gatava slepkava ? Slepkavas ir kungu lomā, viss tiek pasniegts uz paplātes, sēdi, guli un gaidi. Paradīze. Tas būtu jāizbeidz, un cietumniekiem jādod iespēja pašiem nopelnīt sev iztikšanu, kā tas ir pārējiem cilvēkiem. Tādi vīrieši kā buļļi, spēka gados, nezin kur spēku likt, jāliek kārtīgi strādāt cietumā. Mums gan no gaisa nekas nekrīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+