×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
1. novembris, 2016
Drukāt

Par savu naudu Latvijā mācās 49 tūkstoši studentu (1)

Studenti pirmdienas rītā pulcējās Strēlnieku laukumā, lai piedalītos Latvijas Studentu apvienības rīkotajā protesta gājienā par adekvātu finansējumu augstākajai izglītībai.Studenti pirmdienas rītā pulcējās Strēlnieku laukumā, lai piedalītos Latvijas Studentu apvienības rīkotajā protesta gājienā par adekvātu finansējumu augstākajai izglītībai.

Foto - LETA

Par studijām no savas kabatas maksā 49 tūkstoši jauniešu, informē Latvijas statistikas pārvalde.

Pirms 10 gadiem 101 tūkstotis studentu maksāja par studijām paši, bet 30 tūkstoši studēja budžeta vietās. Savukārt šodien par studijām maksā 49 tūkstoši, liecina dati par šo mācību gadu.

Tādējādi 2015./2016.akadēmiskajā gadā 41,4% studentu studē par budžeta līdzekļiem, bet par studijām paši maksā 58,6% studentu.

Studenti pēdējās nedēļas laikā divas reizes izgājuši ielās, protestējot pret iecerēm samazināt valsts finansēto budžeta vietu skaitu augstskolās. Premjers Māris Kučinskis ir solījis, ka budžeta vietu skaits augstskolās turpmākajos gados nesamazināsies un nākamgad saglabāsies pašreizējā līmenī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Viena liela daļa nav pelnījuši mācīties augstskolā vispār. Kaut kā nomuļļājuši vidusskolu un tagad tāpat par naudu muļļā augstskolu.

Draugiem Facebook Twitter Google+