Latvijā
Kriminālziņas

Par tableti un izsmēķi tiesnese lūdz arestēt3


Foto – LETA
Foto – LETA
Ventspils Ostas ielas promenāde.

21. janvāris noteikti nebija 21 gadus vecā zviedra Oskara Helmera Sundberga laimīgā diena. Ar prāmi “Stena Flavia” no savas dzimtenes iekuģojot Ventspils ostā, Latvijas muitnieku vai robežsargu suns pie viņa uzoda narkotikas: vienu tableti metaamfetamīna un vienu marihuānas izsmēķi metāla kārbā. Ar to pilnīgi pietika, lai puisi aizturētu un ierosinātu kriminālprocesu par narkotiku kontrabandu.

Visticamāk puisis būtu ticis cauri ar vieglu izbīli, naudas sodu vai dažu mēnešu nosacītu cietumsodu, taču Oskars pats sevi apgrūtināja dzīvi. Neskatoties uz to, ka zviedram bija īres dzīvoklis Rīgā, viņš devās uz Zviedriju un Latvijā vairs neesot rādījies. Tomēr komunikāciju ar Kurzemes rajona tiesu Saldū saglabā. 28. februāra un 10. aprīļa tiesas sēdes jaunais cilvēks lūdza atlikt slimības un līdzekļu trūkuma dēļ, lūdzot nozīmēt tiesas sēdi šodien, 31. jūlijā. Diemžēl Oskars atkal apbēdināja tiesu, paziņojot, ka nevarot atbraukt naudas un identifikācijas kartes trūkuma dēļ.

Prokuroram Naurim Pinkovskim tāda atrunāšanās nepatika un viņš lūdza tiesnesi Selgu Lapejevu nozīmēt Oskaram apcietināšanu, lai beidzot varētu notikt tiesa. Tiesnese tā arī nolēma. Raudzīsim, kā Latvijas Valsts policija sadarbībā ar zviedru kolēģiem šo apcietināšanu realizēs.

Kā zināja teikt prokurors, suņi Ventspils ostā katru mēnesi uzož vismaz dažus šādus jaušus vai nejaušus narkotisku tablešu vai marihuānas pārvedējus.

LA.lv