×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. septembris, 2012
Drukāt

Pārbaudīs Latvijas būvmateriālus


Foto-LetaFoto-Leta

20. septembrī būvuzņēmums “RE&RE” parakstījis ilgtermiņa sadarbības līgumu ar Latvijas Universitātes (LU) fondu, kļūstot par būvniecības partneri un atbalstītāju unikālam un pirmajam šādam projektam Latvijā, kuru īsteno LU, padziļināti un kvalitatīvi analizējot būvniecības procesā izmantotās tehnoloģijas un materiālus.

 

Tiks izveidots testēšanas poligons ar īpašām celtnēm, kuru būvniecībā tiks izmantotas un testētas Latvijas klimatiskajiem apstākļiem piemērotas būvkonstrukcijas, risinājumi, izejmateriāli, procesi u. tml.

Projekta mērķis ir identificēt un izstrādāt Latvijas klimatiskajiem apstākļiem piemērotus ārējo norobežojošo konstrukciju risinājumus, galvenokārt no vietējām izejvielām, kas ļautu nodrošināt termiskā komforta apstākļus telpās ar mazu energopatēriņu. Lai gan atsevišķi materiāli un to risinājumi jau ir testēti, tas vienmēr ir noticis laboratorijās mākslīgos laika apstākļos un relatīvi īsā laika posmā, neapskatot arī pašu materiālu novecošanās ietekmi uz to īpašībām. Projekta laikā tiks uzbūvētas piecas būves – stendi ar identiskiem parametriem, bet no būtiski atšķirīgiem materiāliem. Visām modeļēkām paredzēti vienādi logi, durvis, pārsegumi un apkures/dzesēšanas sistēmas, kā arī vienāda gaisa apmaiņas intensitāte. Visi stendi tiks novietoti ārā vienādos apstākļos – LU Botāniskā dārza teritorijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+